Жуковська оголосила Черкасам війну? "Азот" через суд стягує з Черкаського водоканалу 22 млн. грн.

Жуковська оголосила Черкасам війну? "Азот" через суд стягує з Черкаського водоканалу 22 млн. грн. Майже 22 мільйона гривень хоче стягнути ПАТ «Азот» у КП «Черкасиводоканал». Як інформують у міській раді Черкас, відповідну позовну заяву ПАТ «Азот» про примусове стягнення боргу з КП «Черкасиводоканал» за очистку стічних вод у четвер, 21 листопада, розглядатиме Господарчий суд Черкаської області. Початок судового засідання о 14.30.
Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко зауважив, що ПАТ «Азот» намагається стягнути близько 22 мільйонів гривень, у які, крім безпосередньої суми боргу, включив також штрафні санкції.
На думку Сергія Володимировича, такі дії хімічного підприємства, яке є монополістом у наданні послуг з очистки стічних вод у Черкасах, віддзеркалюють відношення керівництва ПАТ «Азот» у першу чергу – до громади Черкас.
– Спершу підприємство-монополіст змушує нас підписати «кабальний» договір, в тому числі – у судовому порядку, штучно затягуючи у борги, а потім – подає до суду про примусове стягнення коштів, тим самим, ставлячи під загрозу життєдіяльність Черкас та його жителів, які можуть залишитись без води, – відзначив Сергій Овчаренко.
Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко пояснює, що примусове стягнення з рахунків підприємства зазначеної суми спричинить комунальний колапс у місті. Оскільки через блокування рахунків вони не зможуть закупити реагенти для очистки питної води, що в свою чергу призведе до непоправних наслідків для здоров’я та життя споживачів – жителів Черкас.
До речі, тариф на послуги з водопостачання та водовідведення КП «Черкасиводоканал» і донині лишається незмінним. Тоді як вартість очистки зросла вдвічі і не знайшла свого відображення у тарифі.
– Якщо раніше підприємство сплачувало заводу 472 гривні за очистку одного кубометра міських стоків, то останні два роки ціна становить 1160 гривень. Тоді як тариф КП «Черкасиводоканал» на водовідведення та водопостачання востаннє переглядався у 2010 році, – зауважує Сергій Овчаренко.
За його словами, КП «Черкасиводоканал» опинилось у заручниках ситуації зі збитковими тарифами, яка впродовж тривалого часу не вирішується на державному рівні.
– Кілька років поспіль ми звертаємось до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, керівників та урядовців різних рівнів з проханням переглянути тариф на послуги з водопостачання та водовідведення. Або ж відшкодувати різницю в тарифах, яка утворилась внаслідок його збитковості. Проте і досі немає результату. Збиткові тарифи лишаються незмінними, продовжуючи накопичувати борги підприємства. Тариф, який сплачує населення за послуги з водопостачання та водовідведення, компенсує приблизно 60 відсотків витрат. Тоді як решта лягає важким тягарем на наше підприємство, – пояснює Сергій Володимирович.
А також наголошує на неправдивій інформації, яку зараз активно поширює керівництво ПАТ «Азот» щодо фінансової діяльності КП «Черкасиводоканал», зокрема, рентабельності тарифу, що буцімто сягає захмарних 17 відсотків.
– Саме «завдяки» позиції керівництва ПАТ «Азот» і вказаній «кабальній» угоді, про рентабельність нашому підприємству годі й мріяти. За підрахунками щомісячно через збитковість тарифу КП «Черкасиводоканал» недоотримує близько трьох мільйонів гривень, – наголосив Сергій Володимирович.
Директор КП «Черкасиводоканал» спростовує інформацію керівництва ПАТ «Азот», що шириться серед ЗМІ, щодо начебто інвестування хімічним заводом 23 мільйонів гривень у будівництво колектора глибокого залягання по вулиці Чигиринській.
– ПАТ «Азот» дійсно ремонтував свій напірний колектор по вул. Чигиринській. Але це жодним чином не стосується міського колектора глибокого залягання, який розташовується на цій же вулиці. Це – абсолютно різні речі, – наголосив Сергій Володимирович.
В той же час зауважив, що такі технічні похибки, можливо, викликані відсутністю ґрунтовних знань у цьому напрямку. Або, можливо, орієнтація на не надто прискіпливого читача, який не стане розбиратись у правдивості інформації, а просто «проковтне» яскраву інформаційну «наживку».
20.11.2013 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter