Уночі в Черкасах на Чигиринській працівники водоканалу змонтували обвідний колектор

За сьогоднішню ніч працівники КП «Черкасиводоканал» змонтували обвідний колектор на місці аварійного. Як інформують у КП «Черкасиводоканал», в результаті просідання ґрунтових вод та обвалу землі було пошкоджено частину каналізаційного колектора по вул. Чигиринській, що в Черкасах. Загалом аварійна ділянка сягає близько 25 метрів. Розташована вона на зеленій зоні подалі від проїжджої частини та тротуару.
Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко розповів, що жителі Черкас не відчули незручностей у результаті цієї аварії.
– Ніхто з мікрорайонів міста не постраждав. Оскільки ми ні на мить не припиняли подачу водопостачання до осель черкасців. Також жодним чином не було погіршено якість надання послуг з водопостачання та водовідведення, – наголосив Сергій Володимирович.
За його словами, цього вдалось досягти завдяки професійній, злагодженій і оперативній роботі працівників КП «Черкасиводоканал», які відразу зреагували на аварійну ситуацію.
Зокрема, відучора на місці аварії працюють бригади підприємства, які за ніч змонтували обвідну лінію каналізаційного колектора та насос для перекачування стічних вод.
Нині ведуться підготовчі роботи з бурління свердловини для забезпечення водопониження.
– Це потрібно зробити, адже каналізаційний колектор залягає на глибині більше шести метрів, а ґрунтові води перебувають на позначці трьох метрів. Тож для забезпечення доступу до аварійної ділянки потрібно робити водопониження, – пояснив Сергій Овчаренко. – Також зараз монтується додатковий насосний агрегат для стовідсоткового перекачування стічних вод з міста.
Директор КП «Черкасиводоканал» розповів, що каналізаційний колектор по вул. Чигиринський відкачує каналізаційні стоки у 70 відсотків населення Черкас: від мікрорайону «Соснівка», центральної частини Черкас, «Митниці» - аж до району «Д».
– Тому важливість його роботи у належному технічному стані для жителів Черкас – складно переоцінити, – відзначив Сергій Володимирович.
Разом з тим констатував, що, зважаючи на тривалий термін експлуатації колектору, який був зданий в експлуатацію більше сорока років тому, на жаль, з кожним роком збільшується кількість подібних аварійних ситуацій.

Також Сергій Овчаренко повідомив, що під час заміни пошкоджених ділянок колектору замість залізобетонних, які не витримують газової корозії, прокладаються спеціальні поліетиленові труби, які є більш стійкими. Зокрема, термін їх експлуатації сягає більше 50 років.
18.11.2013 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter