Топонімічна комісія пропонує перейменувати Соборну площу на площу Соборності

Як інформують у Черкаській міській раді, відбулося перше засідання комісії з питань найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів, інших споруд, розташованих на території міста та встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок у місті Черкаси Черкаської міської ради.
Засідання відбулось за участі групи ветеранів Великої Вітчизняної війни на чолі з головою обласної ветеранської організації Володимиром Веретільником.
Топонімічна комісія розглянула звернення народного депутата України Володимира Олійника до міської ради щодо можливості перейменування Соборної площі, з текстом якого ознайомила учасників зібрання директор департаменту організаційного забезпечення Лілія Маліщук. У ньому Володимир Миколайович просить Черкаську міську раду оперативно розглянути звернення Черкаської обласної ветеранської організації щодо перейменування Соборної площі м. Черкаси і надання їй іншої назви.
Невдовзі, а саме 14 грудня цього року, громадськість відзначатиме 70-річчя звільнення міста від фашистських окупантів, а наступного року – 70-річчя визволення України. Він зауважив, що ветерани наполягають на зміні назви площі Соборна на площу Центральна, оскільки цю назву площа носила в роки окупації Черкас фашистами, тобто, протягом 1941-1943 років.
На розгляд комісії було внесено звернення голови обласної ради Валерія Черняка, в якому Валерій Петрович просить міську раду розглянути звернення обласної ветеранської організації щодо облаштування скверу на перетині вулиць Хрещатик та Смілянська з найменуванням його «Сквер визволителів».
Члени комісії частково погодились із пропозицією ветеранів, однак запропонували і ряд зустрічних пропозицій.
У підсумку більшістю голосів «топонімічна» комісія вирішила за доцільне перейменувати площу Соборна на площу Соборності, підтримавши пропозицію Валентина Лазуренка та погодившись із ним щодо того, що ця назва символізує об’єднавчу місію, важливу як для нинішнього, так і наступних поколінь жителів міста.
15.11.2013 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter