Воротнік заніс меч Черкаської міськради над "МІРЦ"ем Ліходькіна, який щорічно з повітря заробляв по 4,5 млн. грн.

Воротнік заніс меч Черкаської міськради над "МІРЦ"ем Ліходькіна, який щорічно з повітря заробляв по 4,5 млн. грн. Сьогодні на сесії Черкаської міської ради депутати вирішили створити комісію для перевірки діяльностф ТОВ «МІРЦ» (Міський інформаційно-розрахунковий центр), яку очолює голова депутатської групи вільних демократів Олег Ліходькін.

Депутатський запит Валерія Воротніка з приводу перевірки діяльності ТОВ «МІРЦ» підтримали 36 депутатів Черкаської міської ради.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Рішенням Виконавчого комітету Черкаської міської ради №530 від 30.04.2009 р. «Про збереження інформації про особливі рахунки платників послуг» Департаменту ЖКК було доручено створити єдину інформаційну базу даних особливих рахунків платників послуг і утримання будинків, споруд та прибудинкової території, послуг із теплопостачання та гарячого водопостачання, послуг із холодного водопостачання та водовідведення, а також для проведення аналізу стану розрахунків із мешканцями міста за зазначені послуги. Відповідним комунальним підприємствам було доручено надати відповідні дані. За наявною інформацією, це рішення виконано в повному обсязі не було. Означена база даних наразі у розпорядженні Департаменту відсутня.
Разом із тим, у листопаді 2009 р. ТОВ «Міський інформаційно-розрахунковий центр» уклав з КП, що надають послуги населенню, господарські договори «Про впровадження та подальше супроводження програмного комплексу «Абонентський відділ», згідно з якими на підприємствах було впроваджено відповідний програмний комплекс. Означене товариство, згідно з договором, мало сформувати базу даних, отримавши від комунальних підприємств відповідну інформацію про абонентів, яка містила в тому числі персональні дані громадян. Договір встановлював право власності на означену створену базу даних. Крім того, за умовами договору обмін інформацією між КП та ТОВ «МІРЦ» здійснюється звичайним каналом зв’язку через інтернет. При роботі програмного комплексу використовуються дані паспортного столу, які також є відомостями з обмеженим доступом. На мої численні запитання до працівників КП про те, в якому вигляді зберігаються дані, місце та спосіб їх збереження, я не отримав чіткої та зрозумілої відповіді. З чого роблю висновок про відсутність у розпорядженні комунальних підприємств сформованої означеної бази даних, яка, до речі, є їхньою власністю.
Крім того, в укладених договорах відсутня інформація про власника авторських та суміжних прав на означене програмне забезпечення.
Договором визначена лише щомісячна оплата за використання програмного комплексу «Абонентський відділ» в розмірі 150 грн на місяць за кожне робоче місце. Разом із тим, послуги ТОВ «МІРЦ», як я з’ясував, додатково оплачуються у вигляді комісії, яка знімається з КП при перерахуванні коштів за комунальні послуги банком. Таким чином, при перерахуванні кожної суми платником сплачується, крім комісії банку, яка становить 1% від суми платежів, 1% за послуги ТОВ «МІРЦ». Ці витрати не враховані в розрахунках тарифів на комунальні послуги і сплачуються комунальними підприємствами Черкас за рахунок власних доходів. Враховуючи, що сума комунальних платежів, яка сплачується населенням означеним комунальним підприємствам, перевищує 450 млн. грн на рік, винагорода приватної компанії, відповідно, становила 4,5 млн. грн на рік. Враховуючи, що «МІРЦ» почав надавати відповідні послуги задовго до моменту укладення названих договорів, винагорода товариства перевищила 20 млн гривень.
Вважаю, що з огляду на те, що підприємством керує депутат із депутатської групи Вільних Демократів, який є родичем колишнього міського голови Одарича С.О., описана вище схема, на мою думку, є корупційною.
Крім того, порушується низка законів України, серед яких Закон України «Про захист персональних даних», Закон України «Про авторське та суміжне право», Закон України «Про інформацію», тощо. Комунальним підприємствам було завдано збитків, персональні дані громадян, платників послуг не були захищені відповідно до Законодавства України, оброблялися, використовувалися та зберігалися без їхнього дозволу.
З огляду на сказане вище, прошу Вас:
1. Створити комісію за участі депутатів міськради, фахівців МВК та провести службову перевірку названих мною фактів.
2. У разі їх підтвердження — негайно вжити заходів щодо припинення протиправної діяльності, порушень конституційних прав громадян у частині захисту їхніх персональних даних, передати матеріали до правоохоронних органів для проведення всебічного розслідування та з'ясування кола осіб, причетних до цієї оборудки.
3. Доручити Департаменту ЖКК вжити заходів щодо подальшого припинення завдання збитків комунальним підприємствам, шляхом з'ясування доцільності пролонгації означених вище договорів між КП, органом управління яких є Департамент ЖКК, та ТОВ «МІРЦ».
4. Департаменту ЖКК підготувати пропозиції Виконкому розглянути можливість створення на базі одного з діючих комунальних підприємств міста Черкаси розрахункового центру з дотриманням усіх належних норм законодавства та з метою економії коштів бюджету м.Черкаси.
07.11.2013 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter