Корсунь- Шевченківська міська рада приховує на своєму сайті адресу для листування

Корсунь- Шевченківська міська рада приховує на своєму сайті адресу для листуванняВелика кількість міських рад невеликих міст України не оприлюднюють інформацію про свою поштову та електронну адресу на офіційних веб-сайтах.
У серпні 2013 року стартував проект «Доступ до публічної інформації. Розробка політики у сфері доступу до інформації під грифом «для службового користування» (поєднання зусиль громадськості та Омбудсмена задля підвищення рівня прозорості органів місцевої влади», що здійснюється експертами Центру Політичних Студій та Аналітики за підтримки ПРООН в рамках «Сприяння роботі Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини через цільову підтримку проектів організацій громадянського суспільства» до грудня 2013 року.
У межах Проекту експерти Центру Політичних Студій та Аналітики намагались зібрати переліки відомостей, що містять службову інформацію у міських радах невеликих міст України. Проте частині міських рад листи не дійшли. Окрім запланованих, до вибірки додатково увійшло 20 міськрад із різних регіонів країни. Для економії часу та ресурсів було обрано спосіб електронних запитів. Для цього експертами було здійснено моніторинг всіх сайтів міських рад невеликих міст для пошуку електронних адрес.
Лише на одинадцяти сайтах містилась інформація у повному обсязі, тобто поштова і електронна адреси. Натомість, на шістьох сайтах були відсутні дані як про поштову, так і про електронну адреси: Новоукраїнській (Кіровоградська обл.), Путивльській (Сумська обл.), Яготинській (Київська обл.), Зеленодольській (Дніпропетровська обл.), Червонозаводській (Полтавська обл.), Бучанській (Київська обл.) міських радах. На решті сайтів містилась інформація лише про поштові адреси: Сокирянська (Чернівецька обл.), Корсунь-Шевченківська (Черкаська обл.) міські ради. Сайт Буринської міської ради (Сумська обл.) містить електронну адресу, котра є недіючою, при надсиланні листи повертаються відправнику.
Найцікавішим є те, що на багатьох сайтах, що увійшли до додаткового переліку містилась інформація про графік прийому громадян, зокрема і графік прийому міським головою. Але секрету за якою адресою громадяни мають приходити чиновники вирішили не розкривати. Поштову та електронну адреси можна знайти на інших сайтах, проте їх достовірності годі й довіряти. Так, зокрема, на електронні скриньки, які вдалось відшукати не на офіційних сайтах міських рад, були направлені запити, проте адреси виявились недіючими.
За результатами виявлених порушень щодо не оприлюднення інформації, передбаченої Законом України «Про доступ до публічної інформації» міськими радами на своїх офіційних сайтах, експерти Центру Політичних Студій та Аналітики направили листи-прохання вирішити ці суттєві недоліки до Омбудсмена, а також президентам Асоціації міст України та Асоціації малих міст України.
04.11.2013 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter