У Черкаські облраді тривають баталії навколо "смислових акцентів" ювілейних цяцьок

У Черкаські облраді тривають баталії навколо "смислових акцентів" ювілейних цяцьокУ Черкаській обласній раді тривають баталії навколо того, який вигляд матимуть пам`ятні відзнаки на честь 60-річчя утворення Черкаської області та 200-річчя Шевченка. Доморощені фалеристи й медальєри ломають списи навколо загальної концепції «смислових акцентів відзнак». Як же не вистачало Черкаській області відкритої та чесної дискусії у цьому важливому та надзвичайно актуальному питанні...

Як інформують у Черкаській облраді, жвавим обговоренням відзначилось чергове засідання комісії з підготовки пропозицій щодо виготовлення спільних нагород обласної державної адміністрації та обласної ради на честь 200-річчя Шевченка та 60-річчя від дня утворення Черкаської області.
Перейшовши від теоретичних міркувань з приводу того, якими мають бути відзнаки, учасники засідання вирішили створити робочу групу із творчих фахівців, які входять до складу комісії та до 15 серпня підготують оновлені макети з урахуванням всіх канонів виготовлення відповідних нагород та зауважень членів комісії.
За словами доцента кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, художника Віктора Афоніна, варто поміркувати над смисловими акцентами відзнак та звернути увагу на співвідношення частин самих знаків. «Сам нагрудний знак має бути більшим за колодку, на якій він тримається. Він же повинен бути основним по змісту», – наголосив Віктор Андрійович.
Крім того, художник запропонував створити постійну діючу групу при облдержадміністрації чи обласній раді, яка б займалася вирішенням подібних питань та несла за це відповідальність.
Свою точку зору щодо розробки обласних нагород висловив і доцент кафедри архівознавства та директор наукової бібліотеки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Григорій Голиш, який довів до відома учасників засідання теоретичне обґрунтування створення нагород. Григорій Михайлович, зокрема, зауважив, що це питання перебуває в площині фелеристики і медальєрики, де є свої правила. Крім того, є ряд критеріїв, які визначають саму нагороду. Так, нагородою регіонального рівня не може бути орден чи медаль, а лише пам’ятний знак, що матиме функціональне призначення ювілейної нагороди.
Стосовно ж зовнішнього вигляду обох нагород, то було відзначено прерогативу митців у розробці дизайну, проте за словами Григорія Голиша, не слід забувати про канони, а також чітко передбачити спосіб кріплення самих знаків.
З-поміж іншого члени комісії звернули увагу на зображення Тараса Шевченка на знаку до його 200-літнього ювілею. Зокрема, тут було висловлено кілька пропозицій як щодо самого зображення – який портрет використовувати, так і щодо способу його розміщення (анфас чи профіль), аби він був стовідсотково впізнаваним. Крім того, на думку майстрині Олександри Теліженко варто подумати про форму самого знака, яка має відображати світогляд Кобзаря.
Ще одним важливим результатом засідання стало рішення ініціювати перед центральними органами влади потребу створення державної відзнаки з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка. З цією метою голова комісії Василь Касян запропонував фахівцям долучитися до розробки відповідного звернення, яке потім буде внесено на розгляд сесії обласної ради. «Переконаний, що депутати підтримають це звернення і ми направимо його до Верховної Ради України та Адміністрації Президента», – відзначив Василь Петрович.
Загалом же комісія продовжує свою роботу та наступного разу збереться аби розглянути удосконалені макети знаків. Крім того ,буде обговорено кошторис видатків для їх виготовлення та обґрунтування щодо критеріїв нагородження.
01.08.2013 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter