У Черкасах відбувся показ та обговорення соціальних відео «Жінки у новому статусі» та «Говорити та бути почутою»

Як інформують у Черкаській облраді, показ та обговорення соціальних відео «Жінки у новому статусі», «Говорити та бути почутою», знятих у межах проєкту «ЇЇ Перспектива», відбувся днями.
У Черкасах відбувся показ та обговорення соціальних відео «Жінки у новому статусі» та «Говорити та бути почутою»

Проєкт «ЇЇ Перспектива» створений з метою висвітлення та розкриття проблем, з якими зіткнулися молоді жінки та дівчата, зокрема ВПО, під час війни за допомогою короткометражних відео, які самостійно створювали учасниці під керівництвом досвідчених менторів зі сфери кіно. У Черкасах його реалізовував обласний молодіжний ресурсний центр.

Під час показу авторки — учасниці знімальних команд — презентували творчі відеороботи, у яких порушували теми внутрішніх трансформацій жінок, зміну соціальних статусів, біль втрат близьких, вимушений пошук прихистку у зв’язку з повномасштабною війною.

Соціальне відео «Жінки у новому статусі» розказує історію героїнь, життя яких змінилося після 24 лютого. Ця відеоробота показує, як вони здолали чи долають перешкоди завдяки силі духу української жінки.

Цикл відео «Говорити та бути почутою» презентує три окремі історії.

- Це інтервʼю з дівчатами та жінками про пережитий досвід після початку повномасштабного вторгнення, про статус сьогодні. Метою команди було створити не відеоінструкцію чи методичку з комунікації на чутливі теми, а розказати про досвід героїнь і саме те, як їм комфортно говорити про свій статус та досвід. — коментує співорганізаторка заходу Марина Сухенко. — Що важливо, цей цикл відео можна продовжувати, запрошуючи нових героїнь.

Оксана Новак переїхала до Черкас після звільнення Херсону у 2022 році. Сьогодні вона стала однією з тих, чию історію було почуто.

- Вбачаю важливість таких проєктів у можливості розголосу проблем, з якими стикаються ВПО: скрутне соціальне та фінансове становище переселенців; пошук житла, роботи та організацію побуту. Після перегляду сумно на душі, але допомагає підтримка тих, кому це небайдуже, - додає жінка.
03.07.2024 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter