МЗС наказав керівникам всіх дипустанов тимчасово призупинити всі консульські дії щодо громадян України призовного віку

Міністерство закордонних справ України віддали наказ керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо громадян України призовного віку. Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, повідомляють Українські Новини з посиланням на "Дзеркало Тижня".
Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень закону щодо посилення мобілізації.

"З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років", – йдеться у листі за підписом Сибіги.

Зазначається, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Розпорядження МЗС діє "до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень" закону щодо посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня й набуде чинності у травні.
23.04.2024 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter