У Черкасах пройшла серія круглих столів щодо проблем вимушених переселенців

У Черкасах пройшла серія круглих столів щодо проблем вимушених переселенців1-2 лютого у Черкасах пройшла серія круглих столів з приводу проблем, з якими доводиться стикатися вимушеним переселенцям, ініційована Логістичний гуманітарний центр екстреного реагування. Ця ініціатива від початку війни надає гуманітарну та психологічну допомогу людям, що врятувались від війни і нині мешкають на Черкащині та Полтавщині.

Для обговорення найбільш гострих проблем вимушених переселенців ЛГЦЕР зібрав волонтерів, представників бізнесу, ВПО.

- Ми вивчаємо проблеми переселенців у їх динаміці. На першому етапі це була гостра проблема доступу до основних потреб - необхідність забезпечити собі кошти, житло, їжу, медичну допомогу, роботу. А також - психологічна криза, пов’язана з втратою дому, рідного середовища, розлукою із родиною та друзями. Нині це більше проблеми соціальної інтеграції у нове середовище, отримання стабільної роботи та підвищення економічного статусу, щоб утримувати себе і родину, - констатує Сергій Пасічник, координатор Логістичного Гуманітарного Центру Екстреного Реагування. – З часом проблеми, викликані травмою війни і вимушеного переселення не зменшуються, вони набувають інших акцентів. І травматичні досвіди, якими супроводжувалося вимушене переселення, залишають психологічні наслідки, які виявляться з часом і можуть вимагати професійної психологічної підтримки.

Саме тому одним із лейтмотивів серії круглих столів була актуальність продовження гуманітарної та психологічної допомоги вимушеним переселенцям. Із цим погодилися усі учасники заходу, що постійно працюють із ВПО, надаючи їм різнопланову підтримку – як і ініціатор заходів, Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування, що планує продовжувати і розширювати свою роботу із допомоги ВПО.

Діяльність Логістичного гуманітарного центру екстреного реагування впроваджується завдяки фінансової підтримки Угорської Екуменічної Служби Допомоги (Будапешт) та міжнародного союзу “ACT- alliance”(Женева).

Проект реалізують ГО «Ліга Соціально Відповідальних Жінок» та ГО «Академія Стратегічних Досліджень».

Угорська Екуменічна Служба Допомоги має великий світовий досвід роботи з постраждалими внаслідок катастроф природного та техногенного походження. Волонтери Угорської Служби в 36 країнах світу надавали і надають допомогу потерпілим від епідемій, повеней, військових дій. Основний принцип дій - ДОПОМОГА ЛЮДЯМ - мирним мешканцям, незалежно від їх національності, політичних переконань та віри.
05.02.2024 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter