Історик Тімоті Снайдер з 4-ма професорами збирає кошти на проект "Безпечне небо" над Харківською, Кіровоградською, Полтавською та Черкаською областями

Як інформують у Черкаській ОВА, Тімоті Снайдер разом з чотирма професорами провідних вишів світу зібрав $950 000 на систему виявлення повітряних цілей «Безпечне небо». Ці кошти покривають вартість 2500 сенсорів і дозволять захистити від дронів та ракет Сумську, Одеську, Миколаївську та Херсонську області. Професор Єльського університету продовжує збір, його друга ціль — ще $950 000.

Харківська, Кіровоградська, Полтавська та Черкаська області — наступні на черзі у проєкті «Безпечне небо». Сучасна українська розробка здатна виявляти повітряні цілі, навіть ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.

«МЕНІ БУЛО ДУЖЕ ПРИЄМНО БАЧИТИ, ЯК ШВИДКО ЛЮДИ ВІДГУКНУЛИСЬ НА ПРОЄКТ “БЕЗПЕЧНЕ НЕБО”. ПІДТРИМКА ЛЮДЕЙ З УСЬОГО СВІТУ ВРЯТУВАЛА ЖИТТЯ І ПОДАРУВАЛА СПОКІЙ СІМ’ЯМ, ЯКІ ІНАКШЕ МОГЛИ Б ПОСТРАЖДАТИ. ЗАРАЗ, З ПОЧАТКОМ ЗИМИ, Я СПОДІВАЮСЯ, ЩО МИ ЗМОЖЕМО ЗРОБИТИ ТЕ САМЕ ЩЕ В ЧОТИРЬОХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ. ЦЕ ЧАС ДЛЯ ЩЕДРОСТІ, І ВСІ МИ МОЖЕМО ЗРОБИТИ СВІЙ ВНЕСОК», — СКАЗАВ ТІМОТІ СНАЙДЕР.

Система сенсорів ідентифікації повітряних цілей «Безпечне небо» ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти БПЛА Shahed 136. Під час випробувань в 11 регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки. Для ефективного захисту країни потрібно 12 500 сенсорів.

Це вже другий збір видатного історика та амбасадора UNITED24 Тімоті Снайдера. Його підтримали Френсіс Фукуяма зі Стенфордського університету, Рорі Фіннін з Кембриджу, Тімоті Ґартон Еш з Оксфорду, а також Сергій Плохій з Гарварду. Видатні науковці об’єднали зусилля, аби напередодні прийдешньої зими захистити українців від російських обстрілів.
22.12.2023 13:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter