На честь Михайла Куратченка в Дніпрі назвали вулицю та відкрили куточок пам'яті

Як інформують у ГУНП у Черкаській області, на честь загиблого поліцейського Михайла Куратченка у Дніпрі назвали вулицю та відкрили куточок пам’яті.

Полковник поліції загинув у грудні 2022 року під час виконання службових обов’язків, керуючи зведеним загоном поліції Черкаської області.

Його група потрапила у мінну пастку. Це завдання стало останнім для шести поліцейських, серед яких був і Михайло Куратченко. Для увіковічення пам’яті героїчно загиблого поліцейського рішенням Дніпровської міської ради від 22 листопада 2023 року вулицю Недєліна, що у Соборному районі міста, було перейменовано на вулицю Михайла Куратченка. У рідній школі в пам’ять про загиблого відкрили меморіальну дошку та куточок пам’яті.

Майже все своє життя поліцейський віддав службі в поліції Дніпропетровщини. Тут він народився, ходив у школу, мріяв та планував, чим йому займатися в житті.

- Він був допитливим та відповідальним, багато роздумував про своє майбутнє і одного разу поділився, що мріє стати керівником. Рада, що його мрія здійснилася. Шкода, що Михайлу не вдалося втілити в життя інші плани, - згадує Тамара Іванівна, вчителька випускного класу школи № 33 м. Дніпра.

У Дніпрі Михайло Куратченко прожив майже все своє життя – тут він розпочав свою службу в органах внутрішніх справ, познайомився з дружиною, тут народилися дві його донечки.

- Михайло був життєрадісною та веселою людиною. Завжди пошуткує, завжди знайде потрібні слова. Він любив своїх доньок, любив дружину, любив життя... - поділився спогадами про поліцейського його колега та близький друг Роман Василевич.

За 20 років служби в поліції Дніпропетровщини Михайло Куратченко займав різні посади у слідчих підрозділах. У 2016 році був призначений заступником начальника – начальником слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області, а у 2020 році очолив поліцію Черкаської області.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Михайло Куратченко працював безперестанку, відчуваючи особисту відповідальність за безпеку і порядок на підпорядкованій йому території. У листопаді 2022 року особисто очолив зведений загін поліції Черкащини, який направився на деокуповану Херсонщину. Тут правоохоронці проводили стабілізаційні заходи: документували злочини російських військовослужбовців, виявляли місця захоронення, утримання та катування людей, викривали колаборантів, вилучали зброю і боєприпаси, розміновували населені пункти і позиції ворога. Він разом з особовим складом виїжджав на всі бойові завдання, своєю спиною прикриваючи їхні життя.

7 грудня 2022 року, під час виконання бойового завдання, черкаські поліцейські на чолі зі своїм керівником підірвалися на каскаді мін, залишеними російськими окупантами. Вони любили свою країну, свої родини і заплатили своїм життям за мирне небо над Україною, понад усе прагнучи вигнати ворога з української землі.

Герої живуть стільки, скільки живе пам’ять про них. Пам’ять про Героя України Михайла Куратченка житиме у серцях дніпрян навіки…
20.12.2023 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter