У черкаському художньому музеї відкрито фотовиставку про незламних воїнів

Десять незламних захисників із Черкащини стали героями проекту відомого фотографа Ігоря Єфімова та журналістів видання «18000: новини Черкас». Виставку світлин презентували в обласному художньому музеї, інформують у Черкаській ОВА.
У черкаському художньому музеї відкрито фотовиставку про незламних воїнів

Фотовиставка стала своєрідним завершенням медіапроекту «Незламні». Він про українських воїнів, їхню історію боротьби за Україну. Розповідає, як наші захисники проживали втрату або ампутацію кінцівок після поранень, а також про повернення після протезування до соціального життя, про підтримку та видимість для суспільства.

– Цей проект – робота на перспективу, – зауважує фотограф Ігор Єфімов. – Результат буде тоді, коли наші громадяни не відводитимуть погляду від людей із протезами, а навпаки – будуть чуйними до них і казатимуть «дякую». Адже нам ще треба повчитися казати це просте слово. Наше суспільство часто закрите, і нам складно навіть просто запропонувати допомогу. І це більше про сором, а не про страх чи ніяковість. Тому саме цей сором нам треба долати.

Діятиме фотовиставка до кінця року. Експозиція містить 19 світлин. Усі охочі можуть ознайомитися не лише із фотопортретами захисників, а й прочитати текстову або переглянути відеоісторію про кожного героя. Усі історії шукайте тут.

– Історії кожного незламного – унікальна та особиста, – зауважує заступник очільника області Олександр Шамрай. – Водночас робить проблему адаптації ветеранів із ампутаціями видимою. Ми бачитимемо на вулицях наших міст усе більше героїв і геройок, які повернулися з війни з тяжкими травмами. Саме тому нагальним є питання безбар’єрності середовища, підтримки наших бійців і членів їхніх родин. Це – один із пріоритетних напрямів нашої роботи в ОВА.

Виставка та благодійний аукціон, який провели опісля, фіналізували масштабний збір для українських військових від черкаської волонтерки Вікторії Хамази та видання «18000: новини Черкас». Лоти для нього надав також начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Завдяки цьому збору загалом вдалося залучити понад 3 млн грн на потреби Сил оборони. Кошти спрямують на придбання дронів і медичних евакуаційних автомобілів.
20.12.2023 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter