Для пацієнтів паліативного відділення Черкаського онкодиспансеру волонтери організували "Тихий концерт"

"Тихий концерт" організували волонтери для пацієнтів паліативного відділення у Черкасах. Щоб розважити невиліковно хворих, артисти влаштували їм музичний ранок. Деякі пацієнти сприйняли цей концерт як знеболювальне. Як митці допомагають невиліковно хворим гідно дожити останній час, бачила Яна Лимаренко.Пан Григорій від ранку - під крапельницею. Відновлює здоров’я після хіміотерапії через рак. Через слабкість уже не міг ходити. Після реабілітації може прогулюватися відділенням. А нині навіть збирається на концерт.

"Потрібно, потрібно, бо коли ще лежиш і знаєш, що болієш, то починає брати депресія, коли приїжджають люди – розвага приходить, ти забуваєшся, набагато краще себе почуваєш і жити тоді ще хочеться, хочеться радіти, що ти живий, здоровий, що до тебе звертаються люди", - тішиться пацієнт.

У залі відпочинку паліативного відділення лікарні уже зібралися пацієнти – чекають музик. Вони приїздять майже щотижня і влаштовують концерти, щоб розважити недужих.
"Той відгук, який ми тут зустрічаємо – не так часто можемо зустріти в нашому житті, ми сюди приходимо і самі надихаємося, ми розуміємо, що і ми тут потрібні, нас запрошують – і ми потрібні, в принципі для цього, для взаємодопомоги, обміну енергіями як ми сюди приїжджаємо і, мабуть, будемо приїжджати ще не раз", - зауважила музика-волонтерка.
Найбільше подобається класична музика або ж спокійні пісні, тому концерти у лікарні називають "тихими".

У відділенні перебувають паліативні хворі – це люди, які через тяжкі хвороби доживають свій останній час та потребують знеболення і догляду. Також пацієнти, чиє здоров’я через онкологію у вкрай поганому стані. Тут їм допомагають відновитися, щоб вони могли повернутися до лікування в онкоцентрі.

Відділення розраховане на 37 пацієнтів і часто вільних ліжок просто не залишається, тож тут уже почали планувати ремонт зі збільшення кількості палат.

Хоспіс на Черкащині відкрили кілька років тому. Для цього переобладнали приміщення колишнього санаторію. Медична, психологічна підтримка і догляд – все, що треба паліативним хворим.

"Важливість нашої роботи в тому, що такі пацієнти є, їх не потрібно боятися, їх потрібно підтримувати, родичам доносити що у нас є такий відділ, в якому можна повністю отримати кваліфіковану допомогу, якісну і психологічну підтримку як родичів, так і пацієнтів", - переконує завіждувачка відділенням паліативної допомоги Людмила Гура.
Медики кажуть, щороку кількість пацієнтів тут зростає. Цьогоріч тут опікувалися трьома сотнями хворих, ще до чотирьохсот виїжджають додому. Потреба у хоспісному догляді в рази більша, та рідні не звертаються по підтримку. А лікарі наголошують: є можливості допомагати більшій кількості пацієнтів.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".
16.10.2023 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter