Голови громад з Черкаської та Кіровоградської областей відвідали Вінниччину

Голови громад з Черкаської та Кіровоградської областей відвідали Вінниччину. Протягом кількох днів очільники органів місцевого самоврядування вивчали кращі практики організації надання послуг у Іллінецькій, Немирівській, Тульчинській громадах Вінницької області. Візит з обміну досвідом організувала Програма «U-LEAD з Європою».
Голови громад з Черкаської та Кіровоградської областей відвідали Вінниччину

Участь у візиті взяли голови Ватутінської, Кам’янської, Набутівської, Христинівської, Шевченківської, Уманської громади та в.о. голови Золотоніської громади.

Знайомство відбувалося з практикою надання медичних послуг, з практикою формування спроможної мережі закладів освіти, створення опорних навчальних закладів та роботи їх філій, з практикою у переробці відходів. Також, у рамках програми вивчалися місцеві програмами соціального захисту, допомоги особам в кризових ситуаціях.

Очільниця Уманської міської громади на Черкащині зазначила, що надихнулась досвідом Іллінецької громади у переробці відходів та практиками у сфері соціальних послуг у Тульчинській міській раді:

«В усіх напрямках десь почерпнули для себе щось корисне. Мені дуже сподобався підхід до реконструкції сміттєзвалища та переробки відходів в Іллінцях. У нас стоїть така сама лінія з переробки, але вона у приватній власності й не працює. Тому я їду додому з думками, як зустрічатись із власниками і піднімати питання про її роботу або вартість. Дуже багато корисного дізналась із соціального захисту у Тульчинській громаді і вже запланувала зустріч із керівниками підрозділів.

Такі візити з обміну досвідом надзвичайно корисні, цікаво поспілкуватись з людьми і взяти для себе якісь родзинки досвіду, щоб втілити потім у себе», - підсумувала Уманський міський голова Ірина Плетньова.

А голова Шевченківської сільської громади Сергій Смалько підкреслив, що такі візити корисні, адже допомагають обмінятися досвідом з громадами в різних сферах життєдіяльності, обговорити спільні проблемі питання:

«Коли побуваєш у інших громадах, бачиш їх роботу, аналізуєш – то розумієш, що у всіх різні умови створення, різні ресурси, різні люди, але проблеми спільні. І у кожному напрямку роботи ОМС можна частково запозичити досвід. Наприклад, ми не зможемо створити сміттєпереробний завод, бо у нас маленька громада та не має стільки сміття, але є якісь елементи управління побутовими відходами, які ми побачили та можемо взяти собі на замітку. Величезна подяка організаторам поїздки, такі речі надихають на зміни та додають мотивації».
25.09.2023 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter