У Черкасах розпочато роботи з облаштування кризового центру для жертв домашнього насильства

У Черкасах розпочато роботи з облаштування кризового центру для жертв домашнього насильства У Черкасах розпочинають роботи з облаштування кризового центру. Як інформують у ЧМР, тут мають допомагати особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у тому числі серед внутрішньо переміщених осіб.

Створення кризового центру є спільним проектом територіальної громади Черкас та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Він реалізується в рамках проєкту розбудови муніципальних систем «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».

Згідно з домовленостями, за рахунок коштів міського бюджету має бути здійснений капітальний ремонт двоповерхового приміщення майбутнього кризового центру. А технічну підтримку для повного облаштування надає Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) на загальну суму близько 2 мільйонів гривень. За ці кошти мають придбати обладнання, меблі, комп’ютерну та офісну техніку, телекомунікаційне обладнання.

Серед будівельно-опоряджувальних робіт, які належить виконати найближчим часом – підсилення фундаменту, ремонт покрівлі, демонтажні й монтажні роботи всередині приміщення, ремонт водопроводу й каналізації, системи опалення, електротехнічні роботи, утеплення фасаду.


За словами заступниці міського голови Черкас Марини Гаркавої, в муніципальному кризовому центрі за проєктом будуть 2 спеціалізовані служби з протидії насильству: денний центр з кризовою кімнатою і притулок. Тут зможуть проживати до півроку і отримувати необхідну соціально-психологічну допомогу близько 50 осіб.

Як поінформувала директорка Черкаського міського центру соціальних служб Людмила Савранська, нині в місті допомогу жінкам, які постраждали від домашнього насильства, надає кризовий центр «Мережка». Ця громадська організація співпрацює з департаментом соціальної політики.
Крім того, в Черкасах діють координаційна рада й робоча група з протидії та запобігання домашньому насильству та/і насильству за ознаками статі. Працюють мобільні бригади, які виїздять на виклики у проблемні родини.
01.09.2023 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter