ОВА: Триває напрацювання механізмів для захисту прав ВПО

ОВА: Триває напрацювання механізмів для захисту прав ВПОСоціальний захист внутрішньо переміщених осіб – один із пріоритетних напрямів роботи на Черкащині. Як інформують в ОВА, на цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на зустрічі із представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Як вона розповіла, із березня минулого року організація стала надійними партнером ОВА. Зокрема, допомагає та підтримує внутрішньо переміщених осіб.

– Така підтримка для нас надважлива, – зауважила Наталія Кравченко. – Зараз на рівні області ми вже розпочали підготовку до нового опалювального сезону. Маємо першочергові запити від ВПО. Робимо все можливе, аби їх закрити. Особливу увагу приділяємо місцям компактного проживання. На рівні громад дбаємо про облаштування їх усім необхідним.

Ці та інші питання соціального захисту ВПО учасники детально обговорили на зустрічі. Йшлося також про шляхи розширення співпраці та координації дій між обласною владою та УВКБ ООН.

Окрім цього, міжнародна організація повідомила про передання області 35 потужних ноутбуків для соціальної сфери. Це дозволить оперативно обробляти дані та вести облік ВПО на місцях.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення і дотепер Черкащина транзитом прийняла понад 272 тисячі ВПО. Натепер наша область є другою домівкою для майже 98 тисяч осіб. З них – понад 2 800 осіб мешкають у 65 місцях компактного проживання.
31.08.2023 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter