На Катеринопільщині фермер шляхом обману отримав в оренду 107 гектарів землі, - прокуратура

Судами задоволено ряд позовів прокурорів про припинення права власності та повернення з незаконної оренди земельних ділянок загальною площею 185 га, вартість яких сягає 27 млн грн.

Зокрема, за позовом Звенигородської окружної прокуратури визнано недійсними договори оренди 107 гектарів землі у колишньому Катеринопільському районі, отриманих на позаконкурентних засадах під приводом створення фермерського господарства, тоді як фермер вже заснував таке господарство, отримавши для цього земельну ділянку на пільгових умовах. Отже, за законом подальше розширення земельного банку має відбуватися на конкурсній основі.
За позовами цієї ж прокуратури судами витребувано з приватної власності громадян ще 4 земельні ділянки загальною площею 8 га, вартістю понад 0,5 млн грн, отриманих на підставі підроблених Державних актів на право власності на земельну ділянку.

Крім того, за позовом Золотоніської окружної прокуратури судом розірвано договір оренди на понад 77 гектарів земель, орендар яких систематично не сплачував орендну плату за їх використання, що позбавило місцевий бюджет Шрамківської сільської громади очікуваних надходжень.

Ще 2 позови скеровано до суду Звенигородською окружною прокуратурою в інтересах держави до громадян російської федерації про примусове припинення права власності на земельні ділянки загальною площею 7 га шляхом їх конфіскації, у зв’язку з невиконанням відповідачами законодавчо встановленого обов’язку їх відчуження на користь громадян України.
30.08.2023 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter