У Черкасах затверджено положення про медичну спеціалізовану службу цивільного захисту

Як інформують у ЧМР, положення про медичну спеціалізовану службу цивільного захисту місцевого рівня Черкаської міської територіальної громади затвердили на засіданні виконавчого комітету. Це зроблено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства документів з питань цивільного захисту для швидкого реагування у випадку надзвичайних ситуацій.

Згідно з Положенням, до складу медичної спеціалізованої служби увійшли департамент охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, Черкаське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», суб’єкти господарювання медичної сфери.

Як пояснив начальник медичної спеціалізованої служби, директор департаменту служби охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський, у разі виникнення надзвичайних ситуацій, серед основних завдань медичної служби є організація медичного забезпечення і надання медичної допомоги постраждалим та особовому складу підрозділів цивільного захисту, організація взаємодії сил і засобів відомчих медичних служб, які залучені для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Фахівці служби в таких випадках організовують роботу закладів охорони здоров’я під час прийому великої кількості поранених та постраждалих, мають забезпечувати сили та підрозділи медичної служби лікарськими засобами, виробами медичного призначення, профілактичними засобами, препаратами крові тощо і створюють резерв таких засобів.

Для швидкого реагування у випадку надзвичайних ситуацій на базі закладів охорони здоров’я міста формуються лікарсько-сестринські бригади – для надання кваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги та подальший догляд за постраждалими в умовах надзвичайної ситуації з масовим надходженням постраждалих у мирний час та в особливий період.
16.08.2023 19:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter