ОВА: На Черкащину релокувалось 41 підприємство з постраждалих від війни територій України

Як збільшити колективну «економічну швидкість», де брати ресурс для розвитку і які нині є для цього інструменти. За інформацією ОВА, про це йшлося на бізнес-зустрічі представників малого та середнього підприємництва Черкащини, грантодавців, банкірів та обласної влади.

Основні напрями підтримки економіки регіону окреслив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.


– Бізнес продовжує адаптуватися до роботи в нових умовах, – зауважив він. – Хоч викликів вдосталь: морська та повітряна блокада, руйнування ворогом енергетичної та промислової інфраструктури, міграція мільйонів українців. Релокованим підприємствам узагалі доводиться вибудовувати все з нуля. Ми – як обласна влада – завжди поруч і підтримуємо їх на шляху перезапуску.

На Черкащину релокувалось 41 підприємство. Одне з таких – херсонська швейна компанія «ВІД». В області вона розпочинала діяльність фактично з «нуля» після початку великої війни.

– Наша компанія працювала на Херсонщині понад 10 років, і в один момент ми лишилися всіх своїх підприємств, – ділиться директор компанії Ярослав Скрипник. – Тож на Черкащині все налагоджували наново. За рік створили близько 320 робочих місць, запустили 4 підприємства, 3 з яких працюють саме на Черкащині. Для мене, як представника бізнесу, дуже важливо відчувати спокій та підтримку. І в цьому регіоні ми знайшли саме таку комфортну атмосферу для роботи. Дякую за сприяння керівництву області.

Черкащина – перспективний регіон для інвестування. У цьому переконаний директор із розвитку ЕФІ-груп Сергій Пінькас.

– Черкаська область для нас пріоритетна у плані інвестицій на сьогодні, – зауважує він. – Адже має вигідне територіальне розташування, є цікавим логістичним напрямком. Надважливим є й безпекове питання. Крім того, регіон має вільні площі та енергетичні потужності. Трудовий потенціал теж високий.

В області є кілька інвестоб’єктів, які перебувають на завершальній стадії, зауважує очільник Черкащини Ігор Табурець. Це – сучасні технологічні виробництва.

– Як би це дивно не звучало, але під час війни є місце навіть інвестиціям, – ділиться посадовець. – Це доводять наші підприємці. Для нас пріоритетним є розвиток переробних потужностей. Це розуміємо ми, бізнес і наші партнери. Переробка, а особливо глибинна, технологічна – це не тільки вирішення логістичної проблеми, але й підвищення додаткової вартості продукту. Саме на це ми робимо велику ставку.
14.08.2023 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter