Україна відкрила у Чорному морі коридори для проходу цивільних торговельних суден

Україна відкрила у Чорному морі коридори для проходу цивільних торговельних суденУкраїна відкрила у Чорному морі коридори для проходу цивільних торговельних суден. Про це повідомили Військово-морські сили ЗСУ у четвер, 10 серпня, інформує Кореспондент.

"Згідно з наказом навігаційного доручення ВМС ЗСУ №6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку Російської Федерації", – йдеться у повідомленні.

Вказано, що раніше ці маршрути були запропоновані Україною для Міжнародної морської організації. Рада IMO визнала право України на вільне торговельне судноплавство. Також IМО закликала Росію дотримуватися міжнародних конвенцій та не загрожувати судноплавству у Чорному морі.

Вказані маршрути насамперед призначені для виходу цивільних суден, що знаходяться в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку війни.

Нагадаємо, 17 липня Росія оголосила про свій вихід з зернової угоди через нібито невиконання її вимог. Після цього агресори почали нищити портову інфраструктуру Одеської області.
10.08.2023 14:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter