ЧМР: У Черкасах родинам полеглих захисників України одноразово виплачуватимуть 155 тис. грн.

Як інформують у ЧМР, під час позачергової сесії 7 серпня депутати Черкаської міської ради проголосували за розширення переліку заходів, спрямованих на соціальну підтримку черкасців-захисників України та членів їхніх родин. Серед іншого передбачили видатки на збільшення розміру виплат тяжкопораненим воїнам та грошову компенсацію за встановлення пам’ятника загиблим захисникам на алеї Героїв міського цвинтаря.

Відповідні зміни рішенням виконавчого комітету і сесії міської ради внесли до Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їх сімей – жителів м. Черкаси на 2022-2024 роки. Для цього рішенням сесії 29,1 млн грн передбачено для соціальної підтримки захисників та їхніх родин.

Як інформує в.о.директора департаменту соціальної політики Юлія Ніконенко, в рамках Комплексної програми вперше збільшено до 10 000 гривень розмір грошової допомоги на оздоровлення тяжкопораненим захисникам. Причому в Черкасах, згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 11 січня 2023 року таку допомогу з бюджету виплачують не одноразово, а залежно від кількості поранень захисника чи захисниці України.

Новим заходом Комплексної програми передбачено 155 тисяч гривень разової грошової компенсації родинам захисників, які після 24 лютого 2022 року загинули або померли внаслідок отриманих поранень та (або) захворювань, пов’язаних із захистом Батьківщини, і які за життя були зареєстровані як жителі Черкас, однак поховані за межами алеї Героїв міського цвинтаря чи за межами міста. Загалом на цей напрям у межах програми передбачено 6 200 000, 00 гривень

У межах Комплексної програми передбачено надання щорічної грошової допомоги в розмірі 10 000 грн членам добровольчого формування Черкаської територіальної громади, які задіяні для виконання бойових розпоряджень із оборони та охорони окремих об’єктів на території міста. Для цих потреб із бюджету міста мають спрямувати 4 540 000,00 гривень.

Оскільки в Черкасах збільшилася кількість родин, які потребують соціальної підтримки, рішенням сесії збільшили видатки на виплати членам сімей загиблих за іншими статтями Комплексної програми. Це щорічна грошова допомога на оздоровлення, щомісячна стипендія, щорічна матеріальна допомога до Дня знань.

Загалом за даними департаменту соціальної політики, уподовж 7 місяців 2023 року на заходи, передбачені Комплексною програмою соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їх сімей – жителів м. Черкаси на 2022-2024 роки, з бюджету Черкас було спрямовано 23,4 млн. грн.
09.08.2023 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter