У Черкасах відбувся Регіональний ветеранський форум «Громади – захисникам»

У Черкасах відбувся Регіональний ветеранський форум «Громади – захисникам»Як інформують у ЧМР, в Черкасах відбувся Регіональний ветеранський форум «Громади – захисникам», організований обласною військовою адміністрацією. Він був присвячений питанням реабілітації, реадаптації та реінтеграції ветеранів війни.

Участь у заході взяли народні депутати України Олег Арсенюк та Андрій Стріхарський, радниця Міністра соціальної політики України Наталія Кавецька, екс Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, представники обласної, районної влади та усіх громад Черкащини, ветерани та експерти. За дорученням міського голови Анатолія Бондаренка Черкаську міську раду на заході представляла заступниця міського голови Марина Гаркава.

Під час форуму обговорили стан справ із реабілітацією і допомогою захисникам на місцях та визначилися, над чим потрібно працювати у цьому напрямку. Зазначали, що реабілітація військових – це проблема, із якою Україна стикнулася із 2014 року, від самого початку російсько-української війни.

Начальник Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Табурець наголосив, що підтримка ветеранів та їхніх родин наразі у фокусі уваги української влади усіх рівнів. Він повідомив про напрацювання, які вже є на Черкащині у цьому питанні.

Під час заходу учасники мали можливість почути думки і пропозиції самих ветеранів. Учасник бойових дій, депутат Черкаської міської ради Сергій Прядка розповів про підтримку військовослужбовців у Черкасах. Його побратим по «Іграх Нескорених», військовий Вадим Мазніченко озвучив проблематику, із якою стикаються воїни, які повертаються додому після бойових дій.

Серед іншого, на форумі повідомили, що наразі у Черкаській області дев’ять закладів охорони здоров’я надають реабілітаційну допомогу військовим амбулаторно, і шість закладів – стаціонарно. Серед них і три медичні заклади міста Черкаси. У найближчому майбутньому планується збільшити кількість реабілітаційних відділень у лікарнях Черкащини.

Учасники форуму зазначали, що після перемоги з фронту повернеться величезна кількість наших воїнів. Усі вони мають отримати належний рівень медичної допомоги, соціальної підтримки, професійної та психологічної реабілітації. Саме тому, на думку заступниці міського голови Марини Гаркавої, до повернення ветеранів вже зараз повинні готуватися усі без виключення представники черкаської громади, з усіх сфер життєдіяльності міста.
04.08.2023 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter