Черкаська "Свобода" скаржиться, що в Каневі "матюкливі" працівники СБУ та міліції погрожували вбити помічника депутата міськради

Черкаська "Свобода" скаржиться, що в Каневі "матюкливі" працівники СБУ та міліції погрожували вбити помічника депутата міськрадиЯк інформує прес-службі обласної організації ВО «Свобода», 7 березня у Каневі співробітниками СБУ та МВС було допитано координатора місцевого осередку ВМГО «Сокіл», члена міської організації ВО «Свобода», помічника депутата міської ради від ВО «Свобода» Георгія Ребрика.
Свободівця допитували п’ять співробітників СБУ та МВС (обласного та Канівського) близько п’яти годин. Як йдеться в повідомленні прес-служби, Ребрику пошкодили мобільний телефон, вилучили особисті речі. Затримання та допит проходили без пред’явлення посвідчень усіма співробітниками у приміщенні міського училища культури і мистецтв. Георгія Ребрика почали звинувачувати у підготовці «замаху на іншого студента цього училища».
У «Свободі» заявляють, що «представники правоохоронних органів лаялися нецензурними словами, намагалися залякати націоналіста, погрожуючи йому вбивством або пораненням в ногу зі зброї «коли всі вийдуть», залякували його тим, що без суду «відвезуть в Черкаси і посадять за розпалювання міжнаціональної ворожнечі».
У той же день голова Канівської міської організації ВО «Свобода», депутат міської ради Юрій Гамалій був запрошений на зустріч із міським головою. На зустрічі був також і новопризначений керівник Канівського відділення СБУ, що назвався Олегом Кравченком. Під час зустрічі він під приводом «знайомства з керівником місцевої організації опозиційної партії в місті» запитував свободівця про заплановані заходи місцевою «Свободою» 9 березня, що, як виявилося, пов’язано із відвіданням Канівської гори Віктором Януковичем. Крім того, працівник СБУ розпитував про структуру «Свободи» та її співвідношення із молодіжною організацією «Сокіл».
9 березня о 15 годині Георгієві Ребрику зателефонував один зі співробітників Черкаського обласного управління СБУ та почав вимагати, щоб сокілець негайно приїхав до Черкас для нового допиту. Зрозуміло, що Ребрик відмовився.
Як розповів Георгій Ребрик, його під тиском, погрозами відрахування з навчального закладу, фізичним насильством (побиттям кулаками в живіт та книгою по голові), погрозами зброєю примусили написати угоду про співпрацю з СБУ та зняли це на відео.
12.03.2012 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter