В ОДА заявляють, що представники НСЖУ "вражені компетентністю" Івакіна та Касяна у питаннях преси

В ОДА заявляють, що представники НСЖУ "вражені компетентністю" Івакіна та Касяна у питаннях преси Здивування обізнаністю влади Черкаської області в питаннях, пов’язаних із роботою засобів масової інформації, висловили представники керівних органів Національної спілки журналістів України під час круглого столу з питань реформування комунальної преси. Як інформують у Черкаській ОДА, захід відбувся сьогодні в Черкасах.
- Я здивований і приємно вражений, що у вашій області влада досить чітко розбирається у питаннях преси, - зауважив секретар НСЖУ Валерій Горобець. – Ми побували у багатьох регіонах, але таку компетентність я бачу вперше.
Так Валерій Германович відреагував на виступи заступника голови обласної державної адміністрації – керівника апарату Едуарда Івакіна та заступника голови обласної ради Василя Касяна.
Зокрема, оптимізм гостей викликав відсоток коштів державної фінансової підтримки в загальному доході редакцій комунальних ЗМІ. Головний юрист Національної спілки журналістів Тетяна Котюжинська зауважила, що цифри, озвучені Едуардом Івакіним (із понад 12 мільйонів загального доходу – лише трохи більше 2,8 млн державної підтримки) говорять про те, що комунальні газети, навіть незважаючи на безліч проблем, учаться виживанню в ринкових умовах.
- У мене є дані щодо фінансової підтримки комунальних ЗМІ з місцевих бюджетів за 2012 рік, - доповнив колегу Валерій Горобець. – Усього в Україні було виділено 103 мільйони гривень. Але ця цифра дуже нерівномірно розподілена по областях: Одеська – 12,3 млн.гривень, Луганська – 9,2 млн.гривень, Дніпропетровська – 5,7 млн.гривень, Сумська – 1,2, Херсонська і Харківська – по 1,9 мільйона гривень. Тому на загальному тлі Черкаська область має прекрасний вигляд.
Також позитивно було оцінено запроваджену на Черкащині практику укладання між комунальними газетами і владними установами угод про висвітлення на сторінках преси діяльності влади. Це – не лише норма українського законодавства, але й сучасний підхід до інформування населення.
За словами представників Національної спілки журналістів України, нині існує декілька проектів реформування комунальної преси. На думку експертів, найбільше шансів бути схваленим Верховною Радою є законопроект, розроблений спільно Кабінетом Міністрів України та НСЖУ. Відповідно до нього, у найближчі 3 роки передбачено «пілотне» (експериментальне) роздержавлення обмеженого кола готових до цього друкованих комунальних ЗМІ. Далі, застосовуючи набутий досвід, буде роздержавлено решту комунальної преси. При цьому газети не втрачають своїх приміщень і майна.
Валерій Горобець, який є головним редактором невеликої районної газети «Трудова слава» (Херсонська область) поділився із черкаськими колегами секретами економічного успіху свого видання з 5,5-тисячним тиражем. Серед головних рецептів – застосування ринкових цін на передплату і продаж при постійному вдосконаленні зовнішнього вигляду та змісту газети. Йдеться насамперед про яскраву першу сторінку, потужний новинний блок, наявність цікавих і гострих тем номера, великої телепрограми, читабельних матеріалів у другій половині газети (цікава історія, поради споживачу, здоров’я тощо).
23.05.2013 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter