Обласний архів у Черкасах планують оцифрувати

Зробити онлайн-доступними найзапитуваніші архівні документи планують на Черкащині. Ініціативу втілюватимуть у межах проєкту Державного архіву України. Про перспективи диджиталізації та розширення архіву області йшлося під час зустрічі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з керівництвом Черкаської ОДА.
Обласний архів у Черкасах планують оцифрувати
фото Черкаської ОДА

Голова Держархіву України відзначив, що нині на державному рівні ініціюють відкриття доступу до архівних документів, налагодження роботи вертикалі архівних установ України від центральних служб до місцевих.

– Тільки піднявши рівень розвитку регіональних архівів, можна буде сказати про сталий розвиток архівної справи в Україні, – відзначив Анатолій Хромов. – Ми ініціювали та підготували новий архівний закон, в якому, передовсім, ідеться про доступ до архівів. Крім того, ця реформа передбачає побудову в Україні єдиної галузевої вертикалі державних архівів. Тобто обласні архіви, після ухвалення закону, мають стати територіальними органами архівної служби.

За словами голови Держархіву України, одним із пріоритетів є цифровізація.

– Люди справедливо вимагають від нас забезпечити доступ онлайн до документів, – зауважив Анатолій Хромов. – Це кропітка робота. У нас 82 млн одиниць зберігання по всій країні. Ми вже готові запустити відповідний проєкт із нашими ключовими партнерами цьогоріч. Але щоб цей проєкт реалізувати, необхідні фахівці, які б працювали над якісною оцифровкою даних. На жаль, наразі Черкаський обласний архів – найменший за чисельністю робітників, хоч і один із найрезультативніших.

Як зауважила перша заступниця очільника Черкащини, в ОДА готові підтримувати проєкти з розвитку архівної справи.

– Збереження історичної пам’яті, яка зафіксована в архівних документах, – важлива справа, як і забезпечення можливості доступу до цих джерел інформації у зручний для нинішнього часу спосіб – через мережу інтернет, – сказала Галина Колосюк. – З боку обласної влади ми підтримуємо проєкти, які нині ініціює Державний архів України.

Денис Сирцов

Провінція
26.01.2022 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter