Найкращою фотографією Черкащини за 2021 рік стала світлина Троїцької церкви в Драбівцях

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Черкаської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стала світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях. Автор роботи — Андрія Мозоля.

Найкращою фотографією Черкащини за 2021 рік стала світлина Троїцької церкви в Драбівцях


Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам'ятки. «Приваблива презентація нерозтиражованої перлинки дерев'яної архітектури», — так прокоментувала фотографію членкиня журі, фотограф та мандрівниця, Наталія Шестакова.

Свято-Троїцька церква була побудована в 1764—1765 роках, але внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов'язана з необхідністю збільшити церкву — вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Кінцево церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу.

Кіндрат Булавін

Провінція
25.01.2022 13:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter