Художник Артур Орльонов подарував Бондаренку портрет Остафія Дашковича

Як інформують у ЧМР, київський художник Артур Орльонов подарував Анатолію Бондаренку портрет знаменитого старости Черкас і Канева – Остафія Дашковича (1455-1535). Фактично ця робота стала першим повноцінним портретом відтоді, як 1874 року його зобразив польський художник Ян Матейко.
Художник Артур Орльонов подарував Бондаренку портрет Остафія Дашковича
фото ЧМР

Художник зробив подарунок місту, яке шанує не лише за славетне минуле, але й за ставлення сучасних черкащан і до історії Визвольної боротьби, і до підтримки боротьби за Волю України, яка триває й досі.

Знаково те, що поки Артур Орльонов малював портрет, вулицю, яку видно з вікна його київської квартири-майстерні, перейменували якраз на честь Остафія Дашковича. Кошовий отаман був засновником колишнього села Воскресенка, де нині ця вулиця проходить. Але на картині, виконаній у стилі графіки з використанням колажу, за спиною Остафія Дашковича – натяк на інші місцевості: Черкаси, як місто, де староста Дашкович перебував більшість часу, і вдалині на дніпровській кручі – його улюблене помістя в Трахтемирові під Каневом. У середині XVI ст. воно разом з місцевим монастирем відійшло, згідно заповіту Остафія Дашковича, Києво-Печерській лаврі.

Портрет у виконанні Артура Орльонова – так само уявний, як і півтори сотні тому був уявний портрет роботи Яна Матейка. Жодного прижиттєвого зображення Остафія Дашковича не збереглося. Проте це – зображення вже більш впевненого в собі «войовника», яким Дашковича описували його сучасники. Костюм і зброя – результати консультацій пана Орльонова з фахівцями із середньовічної історії. І перстень на руці Дашковича – вже не просто прикраса з коштовним камінцем, а перстень-печатка Старости, характерна для XVI століття.

Кіндрат Булавін

Провінція


17.12.2021 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter