У Тальному демонтували пам'ятник екс-члену ЦК КПУ Федору Дубковецькому

У Тальному демонтували пам'ятник колишньому члену ЦК КПУ, засновнику колгоспного руху Федору Дубковецькому. Про це кореспондентові Укрінформу повідомив міський голова Тального Василь Сидько.
У Тальному демонтували пам'ятник екс-члену ЦК КПУ Федору Дубковецькому

«Вчора, 3 грудня, приїхали фахівці із Черкас та акуратно демонтували бюст. На демонтажні роботи витратили із міського бюджету 32 тисячі гривень. Весною, коли стане тепло, пам'ятник встановимо на могилі Дубковецького у селі Здобуток», – сказав Сідько.

Пам'ятник двічі Герою соціалістичної праці Федору Дубковецькому встановили на місці монумента Богдану Хмельницькому 1960 року. У грудні 2020 року міська рада Тального відмовилася його демонтувати. Тільки після того, як Черкаська прокуратура порушила провадження за статтею 436-1 КК (Виготовлення комуністичної та нацистської символіки), депутати погодилися перенести монумент із центральної частини міста на цвинтар, де похований Федір Дубковецький.

Федір Дубковецький – колишній котовець. У спогадах писав, як боровся із незалежністю України у 1918-21 роках. У 1922 році організував комуну "Вулик та бджола". Був членом ЦК КПУ. Після Другої світової війни дружив із Микитою Хрущовим, який кілька разів приїжджав до нього у гості.

Денис Сирцов


Провінція
07.12.2021 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter