Черкаські ОСББ мають можливість долучитися до державної програми "Енергодім"

Як інформують у Черкаській ОДА, в Україні діє державна Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». 39 ОСББ області вже подали заявки до Фонду. Це – сьоме місце по Україні.

Загальна вартість заявлених проектів становить 282,3 млн грн, з них 8 ОСББ реалізують проект «А» на 19,9 млн грн та 31 ОСББ по проекту «Б» – 262,4 млн грн. Також, 36 ОСББ отримали першу компенсацію за енергоаудит на 633,6 тис грн і 6 вже отримали другу компенсацію за проектно-кошторисну документацію на 161,9 тис грн., 3 ОСББ реалізували свої проекти та проходять верифікацію для отримання останнього (третього) гранду.

Програма «Енергодім» – це програма підтримки енергомодернізації житлових будинків об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, які введені в експлуатацію до 31 грудня 2009 року включно. Програма «Енергодім» діятиме до кінця 2023 року.

Програму запроваджує державна установа «Фонд енергоефективності». Реалізовується програма через АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк», ПАТ КБ «ПриватБанк» та АТ «Ощадбанк».

Мережа регіональних консультантів – партнерів Фонду надає підтримку в процесі реалізації проектів з енергомодернізації багатоквартирних будинків.

Перелік необхідних для будинку заходів з енергоефективності визначається на основі енергоаудиту, якість виконання робіт забезпечується авторським та технічним наглядом.

Програма «Енергодім» передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків: Пакет «А» (Легкий) та Пакет «Б» (Комплексний).

Кожен Пакет містить обов’язкові та додаткові заходи. Додаткові – впроваджуються виключно за бажанням співвласників будинку, тоді як обов’язкові можуть бути виключені з Пакету лише за рішенням енергоаудитора за наявності умов для виключення відповідного заходу.

Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку).

Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета «А», а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Фонд надає гранти на часткове відшкодування витрат: на підготовку та реалізацію проектів – в розмірі 70 % та на проведення будівельних робіт в розмірі 40 % за Пакетом «А» і 50 % за Пакетом ,,Б“.

Кіндрат Булавін

Провінція
30.11.2021 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter