Віра Борушевська та Станіслав Губар посмертно нагороджені пам'ятним знаком "За заслуги перед містом Черкаси" 3-го ступеня

Як інформують у міськраді Черкас, депутати міськради на сесії 25 листопада вирішили вручити міські нагороди двом борцям за незалежність України.

Вони проголосували за рішення нагородити пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» ІІІ ступеня Борушевську Віру Григорівну (посмертно) та присвоїти звання «Почесний громадянин міста Черкаси» Губарю Станіславу Івановичу (посмертно).

2020 року Віра Борушевська визнана Черкаським міськвиконкомом борцем за незалежність України у ХХ столітті (статус визначений Верховною Радою України).
Уродженка с. Княже неподалік м. Золочеве на Львівщині. Зв’язкова ОУН-УПА під псевдонімом «Трава» з 1943 року, яка 14.09.1948 постановою особливої наради при МДБ СРСР була засуджена на 10 років та 8 років провела у таборі далекого м. Балхаш, що в Казахстані. Вийшла на волю 1956 року. Реабілітована 1993 року на підставі ст. 1 Закону Української РСР від 17.04.1991.

Тривалий час Борушевська очолювала Черкаську обласну організацію Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича, особливу увагу приділяла патріотичному вихованню молоді міста.

11 травня 2021 року Віра Борушевська відійшла у вічність.

Станіслав Губар (16.02.1936 - 16.08.1996) - учасник боротьби за незалежність України у ХХ столітті, доктор економічних наук, професор, колишній завідувач кафедри економіки, організації і управління виробництвом Черкаського інженерно-технологічного інституту (нині Черкаського державного технологічного університету).
Віра Борушевська та Станіслав Губар посмертно нагороджені пам'ятним знаком "За заслуги перед містом Черкаси" 3-го ступеня

Він зробив вагомий особистий внесок у становлення та розвиток вищої освіти в державі, організацію освітньої та наукової діяльності університету, підготовку висококваліфікованих фахівців.

Кіндрат Булавін

Провінція
26.11.2021 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter