До Дня Гідності та Свободи «Укрпошта» ввела в обіг поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311»

За інформацією ЧМР, до Дня Гідності та Свободи компанія «Укрпошта» ввела в обіг нову поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311». Її розробили в межах серії «Краса та велич України. Севастополь», започаткованої в 2013 році.

На марці зображено корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Черкаси», який після трагічних подій у березні 2014 року (коли український екіпаж відмовився здатися окупантам та 20 днів провів в облозі) стали називати символом спротиву російській окупації Криму.

Ідея відтворення на поштовій марці тральщика «Черкаси» належить Кримському товариству Асоціації філателістів України.
До Дня Гідності та Свободи «Укрпошта» ввела в обіг поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311»
фото ЧМР

«Кримські філателісти запропонували на поштовій марці, присвяченій Севастополю, зобразити український корабель «Черкаси» – символ спротиву та волі, що виявили українські моряки, відмовившись виконати вимоги російських військових здати корабель та перейти на бік Росії. Художня рада «Укрпошти» підтримала цю ідею, бо з таким сюжетом поштова марка не тільки нагадає про суть державного свята, але і про вклад українських військових. А також нагадає всім, що Крим – це Україна», – прокоментував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Номінал марки – V (10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України. Фото для марки надано службою зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України.

Поштова марка вводиться в обіг 19 листопада. Погашення марки «Морський тральщик «Черкаси» U311» спеціальним штемпелем «Перший день» відбувається у Києві на головпоштамті.

Кіндрат Булавін

Провінція
22.11.2021 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter