Зеленський відвідав Головний центр підготовки ДПСУ в Оршанці

За інформацією прес-служби Президента України, 20 жовтня Володимир Зеленський відвідав Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, розташований у с. Оршанець.

У цьому центрі здійснюється базова підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації особового складу ДПСУ. Щороку тут готують близько п’яти тисяч молодших спеціалістів для органів та підрозділів Держприкордонслужби. Зараз на навчанні перебуває 500 військовослужбовців.

Як розповів Президентові голова ДПСУ Сергій Дейнеко, нещодавно в центрі було налагоджено лінію з виготовлення елементів спеціальних прикордонних загороджень. Це допомагає Держприкордонслужбі втричі зменшити витрати коштів порівняно із закупівлею готових загороджень.
Зеленський відвідав Головний центр підготовки ДПСУ в Оршанці
фото прес-служби Президента України

Глава держави оглянув варіанти інженерного облаштування різних ділянок державного кордону – сухопутних, річкових та в межах населеного пункту. На питанні посилення охорони кордону наголошувалося в рішенні Ради національної безпеки і оборони від 30 липня 2021 року.

Володимир Зеленський також ознайомився з роботою Центру підготовки з застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем. Президенту продемонстрували порядок управління польотами та тренування на місцевості з організації захисту ділянки державного кордону України.

Президент зазначив, що в останні роки в Україні проводиться масштабне реформування всіх складових сектору безпеки й оборони, включно з прикордонною службою. Триває перехід на стандарти НАТО та удосконалюється взаємосумісність українських військ з військами Альянсу. І завдяки підтримці партнерів Україна зможе впевненіше та успішніше захищати свою незалежність.

Володимир Зеленський зауважив, що спільні міжнародні навчання прикордонників з підрозділами НАТО та Збройними Силами України демонструють, що вони професійно та злагоджено виконують завдання на одному рівні з найкращими прикордонниками та військовими Європи й усього світу. Підтвердженням цього є успішно проведені цього року навчання «Сі Бриз» (Sea Breeze), «Козацька булава» (Cossack Mace), «Швидкий тризуб» (Rapid Trident) та «Об’єднані зусилля» (Joint Efforts).

Денис Сирцов

Провінція


21.10.2021 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter