У центрі Черкас протестують мешканці гуртожитку регіонального центру профосвіти, яких виселяють перед початком опалювального сезону

У Черкасах під стіни обласної державної адміністрації вийшли мешканці гуртожитку, що за адресою Чорновола, 164/1. Люди стверджують, що їх примусово виселяють, повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.
У центрі Черкас протестують мешканці гуртожитку регіонального центру профосвіти, яких виселяють перед початком опалювального сезону

За словами мітингарів, раніше цей гуртожиток належав ПТУ №13, а потім перейшов на баланс Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти.

Люди заявили, що їх незаконно виселяють із помешкань напередодні опалювального сезону. Без житла може залишитися 128 людей, із яких 35 дітей.

"Є рішення суду, однак ми вважаємо, що воно сфабриковане. Навіть представники ДСНС самі були здивовані, що воно набрало чинності. Вони думали, що наше керівництво усуне всі недоліки, однак цього не зробили. Натомість навпаки — познімали вогнегасники, не було електрика, який мав підтримувати в належному стані електропроводку. Недоліки є, але частина з них створювалася штучно", — розповів житель будинку Тарас Бадьор.

Недоліків, згідно з актом, зауважив він, усього 38. Однак аварійного стану, додав, там немає:

"Аварійний стан визначає не ДСНС, а спеціальний експерт із обстеження конструкцій. Такого експерта не запрошували. Стосовно недоліків: це, наприклад, відсутність вогнегасників від аварії на хімічній промисловості в мирний час. Якби нам сказали, що є такі проблеми, ми б самі зробили ту пожежну сигналізацію, поремонтували електрику".

Рішення адмінсуду, розповів чоловік, було 25-го серпня, а дізналися про нього люди випадково 19-го вересня. Мешканцям будинку, зауважив він, ніхто нічого не говорив.

Як розповіла жителька гуртожитку освітянка Оксана Задорожня, мешканців поставили перед фактом, що їм необхідно виселитися з приміщення до першого жовтня:

"Нас поставили перед фактом, не дверях просто повісили оголошення. Нам сказали, що це наші проблеми та ми маємо самі їх вирішувати. Ми по можливості робили ремонти і готові ц далі їх робити", — розповіла Оксана Задорожня.

Учителька Світлана Архангельська додала, що мешканці будинку самі робили ремонти, облаштували на кожному поверсі душ.

Мітингувальники вимагали створити спеціальну комісію, яка б зайнялася об'єктивним вирішенням ситуації із їхнім виселенням. Вони розповіли, що підготували апеляцію на рішення суду та готові й далі відстоювати свою позицію. Зі своєю проблемою вони приходили і на сесію міськради.

Кіндрат Булавін

Провінція
30.09.2021 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter