Черкаси стали партнером проєкту фонду ООН «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»

Як інформують у міськраді Черкас, у 2021 році Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, у рамках проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», розширило підтримку у розбудові місцевих систем щодо запобігання та протидії домашньому насильству та оголосило про додатковий конкурсний відбір 15 територіальних громад з усіх областей України на 2021-2024 роки. За результатами конкурсу серед 117 громад-учасників зі всієї України було обрано 15 територіальних партнерів проєкту. Завдяки підготовленому проєкту Департаментом соціальної політики міської ради, у цей перелік потрапили й Черкаси.

У рамках проєкту фахівцями Фонду та залученими експертами з різних галузей (юристів, психологів, психотерапевтів, правоохоронців) проводяться навчальні модулі для муніципальних експертів і представників спеціалізованих служб (зокрема, міського Центру соціальних служб, поліції тощо). Головними напрямками підготовки є: профілактика і реагування на випадки домашнього насильства, допомога і захист постраждалих осіб, а також подальше розслідування, притягнення до відповідальності та проведення корекційних програм для кривдників.

За словами заступниці директора департаменту – начальниці управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики міської ради Юлії Ніконенко, підтримка розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству Фондом ООН UNFPA передбачає не тільки комплексну та спеціалізовану підготовку фахівців і вивчення досвіду інших міст України у цій сфері, а й надання допомоги у створенні та забезпеченні належної діяльності спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. Зокрема, у Черкасах в рамках проєкту заплановано облаштувати притулок та створити мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

На ці цілі з міського бюджету в цьому році було виділено більше 2 млн грн, та розпочато ремонт приміщення по вул. Кобзарська, 1, де й буде розміщено притулок. Зі свого боку, у рамках проєкту, Фондом ООН UNFPA буде надано необхідну технічну допомогу для організації роботи цього простору: обладнання, меблі та інвентар.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. UNFPA є провідною установою ООН, яка сприяє реалізації права кожної жінки, чоловіка та дитини на здорове життя і рівні можливості. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах та територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.

Денис Сирцов

Провінція
28.09.2021 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter