Електрифікацію дільниці ст. Черкаси — ст. ім. Тараса Шевченка планують завершити 1 березня 2022 року

За інформацією регіональної філії "Одеська залізниця", розпочато електрифікацію дільниці Черкаси — ім. Т. Шевченка. Роботи планується завершити 1 березня 2022 року.

6 серпня в заході з нагоди старту проєкту та встановлення першої опори майбутньої контактної мережі між містами взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко та директор регіональної філії «Одеська залізниця» Сергій Нікулін.

«Завдяки цьому проекту мешканці області отримають нове якісне сполучення з Черкасами. А в подальшому – це можливість запустити швидкісні електропоїзди між обласним центром та столицею», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив на важливості проекту. «Електрифікація дільниці позитивно вплине на перевезення вантажів, дозволить це робити швидше та більш екологічно, до чого тяжіють багато європейських країн», – сказав Олександр Кубраков.

За словами очільника регіональної філії Сергія Нікуліна, залізничники готові всі роботи з електрифікації виконати в строк та вже розпочали розробку проєктно-кошторисної документації. Також він додав, що електрифікація ділянки буде здійснюватися в три етапи. «Цю подію можна назвати історичною, адже вперше за часів Незалежності держава інвестувала в інфраструктурні проєкти залізниці – виділено 72,8 млн грн. З боку держави підтримано дуже важливу, у стратегічному плані, компанію, без послуг якої не обходиться майже кожен другий житель України», — зазначив він.

На дільниці між Черкасами та станцією ім. Т. Шевченка на теплотязі курсують приміські поїзди, 4 регіональні поїзди, 2 поїзди, які прямують з Києва до Одеси та зі Львова до Черкас, і вантажні поїзди. На дільниці крім станцій ім. Тараса Шевченка та Черкаси розташовані ще дві залізничні станції: Сміла та Білозір’я. Усі чотири станції були введені в експлуатацію в 1876 році.

Загальна протяжність експлуатаційної дільниці ст. Черкаси — ст. ім. Тараса Шевченка 34 км.

Денис Сирцов

Провінція
09.08.2021 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter