На Черкаському "Азоті" відбулися навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

Сьогодні Черкаський «Азот» провів спеціальні об’єктові навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У навчаннях взяли участь пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України в Черкаській області.

Навчання спрямовані на відпрацювання навичок оперативного реагування та взаємодії під час ліквідації наслідків аварії.

Цього разу було змодельовано надзвичайну ситуацію категорії «Б», яка не виходить за межі підприємства, проте потребує швидкого реагування із залученням більшої кількості газорятувальників, які могли б змінюватися на позиціях та заправляти повітряні апарати, а також пожежної техніки для подачі тривалої пінної атаки і водяної завіси. Тому, крім усіх аварійно-рятувальних служб та формувань цивільного захисту «Азоту», Державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-1), який несе службу з охорони підприємства, участь у навчаннях взяли також інші пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України в Черкаській області на чолі з його керівником Андрієм Даником.

За задумом, надзвичайну ситуацію було змодельовано в цеху М-5 з виробництва слабкої азотної кислоти. Через розгерметизацію сховища місткістю 270 м3 стався витік слабкої азотної кислоти в кількості 6,3 тонни. Утворилася токсична хмара і почала поширюватися у північному напрямку. В зоні ураження, яка сягнула 530 м, опинилася частина структурних підрозділів «Азоту» та 145 працівників.

Для оперативної ліквідації на місці «аварії» був організований спеціальний штаб, до якого увійшли керівники всіх аварійно-рятувальних служб та формувань підприємства, аварійно-ремонтні служби та головні спеціалісти.

Працівники підприємства, які потрапили в зону ураження, були оперативно евакуйовані. Бійці ВГРЗ увійшли до небезпечної зони в захисних костюмах, щоб ліквідувати витік, винести із зони ураження постраждалих та передати їх бригаді швидкої допомоги медико-санітарної частини підприємства. Частину ураженої території обстежили бійці хімічної розвідки ГУ ДСНС. Пожежно-рятувальні підрозділи створили водяну завісу проти напрямку вітру, щоб не допустити розповсюдження хмари та розбавити її, а також за допомогою двох стволів провели пінну атаку, щоб обмежити подальше випаровування кислоти в навколишнє середовище.

Завдяки злагодженим діям рятувальників «аварію» було оперативно локалізовано та ліквідовано. У навчаннях було задіяно167 працівників підприємства, 68 рятувальників ГУ ДСНС України в Черкаській області, а також загалом 16 автомобілів основного і спеціального призначення.

Денис Сирцов

Провінція
03.08.2021 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter