У селі Вітове на Чигиринщині запустили сонячну електростанцію потужністю 55 мВт

55 мВт зеленої сонячної енергії. Як інформують у Черкаській ОДА, такої потужності електростанцію запустили у селі Вітове, що на Чигиринщині. Інвестували в «зелений» проєкт норвежці в межах ініціативи Scаtec.

Загалом будівництво станції обійшлося у два мільярди гривень. Розпочали зводити станцію ще у 2017 році у Вітовому. За радянських часів на цій території мала бути атомна електростанція. Нині ж її замінила екологічна – сонячна.
У селі Вітове на Чигиринщині запустили сонячну електростанцію потужністю 55 мВт

– Нам вдалося реалізувати цей проєкт завдяки підтримці багатьох партнерів, – каже генеральний директор Scatec Ukraine Аліна Свідерська. – Світ потребує зеленої енергетики. Після 2030 року експерти прогнозують, що буде дефіцит на рівні 60% в енергетичному секторі. Україна має неабиякий потенціал у гідро-, сонячній і вітровій енергетиці. Тож розвиватимемо цю галузь і надалі. Втім наш проєкт – не лише про бізнес, а й про соціальну відповідальність. Ми плануємо працювати в Україні щонайменше 25-30 років, тому нам важливо мати партнерські відносини з громадами. Будемо продовжувати інвестувати в соціальні проекти.

Це вже другий «зелений» об’єкт, який відкрили на Черкащині завдяки інвестиціям з Норвегії за проєктом Scatec. Минулого місяця запрацювала СЕС у Кам’янці, потужністю 32 мВт.
07.07.2021 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter