У Черкасах вшанували пам'ять "батька" української Конституції Михайла Сироти

У Черкасах вшанували пам'ять "батька" української Конституції Михайла Сироти  25 років тому Конституцію України своїми голосами підтримали 315 депутатів Верховної Ради України. Роботу парламентської комісії, яка тривалий час працювала над Основним Законом, очолював народний депутат, наш земляк Михайло Сирота.

Як інформують у міськраді Черкас, вшанувати його пам’ять сьогодні біля Черкаського державного технологічного університету зібралися його друзі і знайомі, небайдужі жителі, студенти й викладачі ЧДТУ, представники міської та обласної влади. На знак пошани поклали квіти до меморіалу, присвяченому Михайлові Сироті.

– Це – велика людина. Людина, яка мріяла про незалежну Україну й розуміла, що без конституції її не буде. Саме завдяки йому ми маємо сьогодні одну з найкращих конституцій у світі… Вважаю Михайла Дмитровича видатним черкащанином, поміркованиv політиком та самовідданим поборником інтересів українського народу. Як Черкаський міський голова пишаюсь тим, що Михайло Сирота народився та проживав у нашому місті, викладав у нашому виші й саме звідси розпочав свою політичну діяльність, – зауважив міський голова Анатолій Бондаренко в коментарі журналістам.

Він також наголосив, що конституційні норми, якими б демократичними і передовими вони не були, самі по собі не здатні змінити життя країни. Тож, щоб зміст перетворити на результат, «ми маємо докласти максимум зусиль та праці й разом творити нове, справедливе суспільство».

Михайло Сирота народився 17 липня 1956 у місті Черкаси в родині учителів.

Був народним депутатом ІІ, ІІІ і VІ скликань. У день ухвалення Конституції України, як один з її авторів, протягом 15 годин за трибуною Верховної Ради України відстоював текст Основного Закону. Трагічно загинув 2008 року на 53 році життя.

У 2017 році біля ЧДТУ було відкрито Погруддя відомому черкасцю із написами «Україна, Право, Закон, Конституція». Свого часу, саме в цьому виші він пройшов шлях від студента, асистента кафедри будівництва до проректора з навчальної роботи.

У 2020 році Михайлу Сироті посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста Черкаси».
25.06.2021 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter