У Черкасах пройшов краєзнавчий конкурс серед учнів 26 шкіл

Конкурс для школярів – відкритий краєзнавчий залік, присвячений визначним пам’яткам історії, культури та природи Черкащини, провів минулої п’ятниці Черкаський міський центр туризму. У ньому взяли участь команди учнів 7-8 класів із 26 черкаських шкіл. Учасникам влаштували три види змагань – брейн-ринг, краєзнавчу вікторину та розгадування кросворду на історичну тематику. У двох із них найкращі результати показали учні ЗОШ № 32, тож і стали переможцями конкурсу. Із юними краєзнавцями займалися вчителі історії Микола Щербина та Лілія Тараскіна.
– До конкурсу ми з дітьми готувалися заздалегідь. Учасники команди – це діти, які захоплюються історією, неодноразово брали участь у різних змаганнях, вікторинах, олімпіадах, – розповідає вчитель і краєзнавець Микола Щербина. – Такі заходи дуже важливі, бо спонукають дітей займатися і цікавитися історією рідного краю.
Директор Черкаського міського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді Микола Басай розповідає: краєзнавчі конкурси організовують уже кілька років поспіль. Але щоразу вигадують нові теми. Торік, приміром, присвятили захід козацькій тематиці.
– Усі розуміють, що дітей нині нелегко чимось зацікавити. Але такі конкурси в ігровій формі їм близькі й викликають інтерес. Діти люблять змагатися, перемагати, отримувати нагороди. Цікавляться, чи вручатимемо їм грамоти, – каже Микола Петрович.
Окрім грамот, команда-переможець отримала кубок від Центру туризму та набір туристичного спорядження. Учасники команд, які посіли призові місця, також були нагороджені краєзнавчою літературою. Зокрема, долучилася до нагородження і громадська організація «Рідне місто Черкаси», подарувавши школярам книжку «Черкаські місторії. Мандрівки у часі від Соснівки до Кривалівки» черкаського журналіста Бориса Юхна.
– Ця книжка, видання якої ми підтримали, написана цікавою і доступною мовою. Гадаю, вона викличе інтерес у школярів і спонукатиме їх ще глибше вивчати історію рідного міста, – каже голова громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради Сергій Отрешко. – Можливо, хтось із нинішніх учасників конкурсу колись також стане автором цікавої краєзнавчої праці.
У Черкасах пройшов краєзнавчий конкурс серед учнів 26 шкіл
27.02.2012 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter