Бондаренко привітав випускників курсу професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей

За інформацією міськради Черкас, Анатолій Бондаренко привітав випускників курсу професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні за спеціальністю «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу».

– Від імені усієї громади міста хочу висловити щиру вдячність Аташе з питань оборони Королівства Норвегія, підполковнику Бойю Гардеру Ліллеруду за сприяння в реалізації проекту для наших військовослужбовців у Черкасах. Приємно зауважити, що з Посольством Норвегії у нас склались давні тісні зв’язки, а ваша постійна допомога – цінна і приємна для нас, – наголосив міський голова додавши, що норвезька сторона також бере активну участь у втіленні енергозберігаючих проектів у дитячих садочках міста. – Також хочу побажати нашим випускникам успіхів під час відкриття власної справи, удачі в бізнесі та особистого щастя. Це – перша сходинка і надалі будуть тільки перемоги!
Бондаренко привітав випускників курсу професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей

Навчання тривало впродовж 3 місяців на базі Черкаського державного технологічного університету в рамках проекту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS). Його основу складає професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців та членів їх сімей (а з 2014 року й учасників АТО/ООС) на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

За результатами закінчення програми випускники отримали аж 3 документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка ЧДТУ, спільний сертифікат університету NORD та спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

В Україні проект стартував у 2003 році та на 100 % фінансується за рахунок коштів Міністерства закордонних справ Норвегії.

З української сторони проект втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації; партнером з норвезького боку є NORD Університет (м. Будо). У Черкасах супровід проекту здійснює громадська організація «Межа.ЮА» та керівник проекту від Громадської організації Олександр Тимошенко. За підтримки організації учасники проекту мали змогу брати участь у семінарах та тренінгах, відвідувати підприємства для проходження практики, що сприяло особистісному розвитку та обміну досвідом та успішної адаптації до цивільного життя.
15.06.2021 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter