У Смілі зменшили тариф на опалення місць загального користування

У Смілі зменшили тариф на опалення місць загального користування За інформацією ТОВ «Сміла Енергоінвест», з 1 лютого 2013 року в Смілі буде зніжено тариф на опалення так званих місць загального користування (МЗК).
На підприємстві нагадують про події, які передували цьому. У Смілі чимало
багатоквартирних будинків мають зношені комунікації, старі батареї, тонкі стіни будинків. Централізоване теплопостачання, яке надає ТОВ «Сміла Енегроінвест, розраховане на опалення як безпосередньо квартир, так і під’їздів.
За останні кілька років сміляни почали переходити на індивідуальне опалення квартир, відмовившись від сплати за опалення місць загального користування (МЗК). Виходить, що два сусіди у будинку в нерівних умовах – один платить, інший ні.

Доходить навіть до абсурду – в багатьох будинках ЖЕК знімає в під’їздах зношені батареї, без заміни, просто демонтує і все. Мешканці не бачать приладів опалення і ідуть скаржитись в усі інстанції «за що ми повинні сплачувати?»
А сплачувати є за що! Тариф на оплату МЗК регулюється нормами ряду законів та постанов профільного міністерства. Нормативами встановлено температурний режим в під’їздах та в квартирах. Навіть якщо відсутні на перший погляд прилади опалення – тепло все одно іде по системі розподільчих трубопроводів, які віддають тепло в під’їзд та квартири смілян, враховується також трансформація теплової енергії, яка відбувається в будинку.
Обчислення тарифу встановлює «Методика розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будників, та визначення плати за їх опалення», затверджена Наказом Мінрегіонбуду України №359 від 2006 року, якою власне і керується ТОВ «Сміла Енергоінвест».

Отже з одного боку – справні платники за теплопостачання. З іншого – мешканці з індивідуальним опаленням, які не платять за МЗК, а з третього ТОВ «Сміла Енергоінвест» – компанія, що змушена власним коштом покривати витрати з опалення місць загального, за які відмовляються платити мешканці, подаючи численні судові позови і скарги в мерію.

Ще 2010 року ТОВ «Сміла Енергоінвест» разом зі Смілянської міськрадою ініціювала проведення перевірки опалення в місцях загального користування. В результаті перевірки було складено докладні акти, з описом системи наявних комунікацій в кожному будинку м. Сміла і обчисленням тарифу на опалення МЗК. Відсутність батарей була повністю врахована в тарифі.

З 1 лютого 2013 року ТОВ «Сміла Енергоінвест» знизила частину тарифу на опаленню МЗК.

Комерційний директор компанії Денис Кравченко:
«Ми поступово йшли до зниження частини тарифу на опалення місць загального користування. Втрати тепла в наших під’їздах колосальні. Тепло виходить через зношені вікна,тонкі стіни та незачинені двері… Причин втрати тепла настільки багато, що ситуація стала нагадувати замкнене коло.

ТОВ «Сміла Енергоінвест» вирішила взяти на себе частину витрат з покриття тарифу. Допоки місто не виділить кошти на реконструкцію будинків, до того часу нам прийдеться покривати частину тарифу самотужки.

Зниження тарифу по МЗК буде суттєвим, і мешканці побачать його вже в квитанціях у березні. Сподіваємось, відчути підтримку смілян, від яких навзаєм чекаємо справних розрахунків за спожите тепло».
04.03.2013 11:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter