Черкаська облрада не визначилася з тим, як придбати лінійний прискорювач для онкодиспансеру. Питання розглядатимуть у двох комісіях

Черкаська облрада не визначилася з тим, як придбати лінійний прискорювач для онкодиспансеру. Питання розглядатимуть у двох комісіях Черкаський обласний онкологічний диспансер потребує лінійного прискорювача для підвищення ефективності променевого лікування онкохворих. Варіанти його придбання, а саме лізинг та концесію, обговорювали під час сесії обласної ради 4-го квітня, інформує Суспільне.

Нинішнє обладнання онкодиспансеру є застарілим та не досить ефективним, однак придбання дороговартісного обладнання при обмеженому фінансовому ресурсі в області неможливе, йдеться у пояснювальній записці до одного з проєктів рішень, винесеному на розгляд сесії. За попередніми підрахунками, його орієнтовна вартість – понад 60 мільйонів гривень.

Зважаючи на вищевикладене, на сесії розглядали два проєкти рішення: про можливість здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії з інвестором та придбання лінійного прискорювача шляхом укладання договору фінансового лізингу.

Концесія передбачає те, що інвестор бере на себе встановлення обладнання та надає послуги онкохворим. Комунальний заклад потім зобов’язується відшкодувати ці кошти. Після завершення терміну дії договору концесії обладнання залишиться на балансі медзакладу.

За умовами ж фінансового лізингу онкодиспансер відразу отримує обладнання у своє користування, поступово виплачуючи кошти банку.

Депутати підтримали обидва проєкти рішення, тобто спосіб придбання обладнання ще не визначений і надалі його вивчатимуть у спеціальних комісіях.

Водночас депутати не підтримали рішення про недоцільність здійснення державно-приватного партнерства.

"Я підтримую пропозицію про фінансовий лізинг, бо договір концесії поставить під загорозу функціонування одного з найбільш ефективних та потрібних закладів області", – зазначив у коментарі Суспільному голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Депутат Олександр Радуцький вважає, що право на життя мають обидва варіанти.

"Головне – послуги, що надаються, мають бути якісними та безкоштовними для пацієнтів", – прокоментував він.

За словами Анатолія Підгорного, остаточне рішення про спосіб придбання лінійного прискорювача приймуть після розгляду всіх варіантів у спеціально створених комісіях та робочих групах.

У інших областях, де вже практикували державно-приватне партнерство, гроші на обладнання розподілилися наступним чином: близько 10 відсотків – це кошти бюджету, решта – кошти з доходів комунального закладу, які він отримає, надаючи послуги, додав голова облради.
04.06.2021 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter