У Звенигородському районі є проблема із автобусним сполученням між громадами

У Звенигородському районі є проблема із автобусним сполученням між громадами Як інформують у Черкаській облраді, голова обласної ради Анатолій Підгорний під час робочого візиту у Звенигородку зустрівся із головою районної Ради Сергієм Струком та головою РДА Юрієм Піковським. В межах зустрічі обговорили проблемні питання у роботі районної ради.

Щодо проблемних питань, то Звенигородська районна рада добре впоралася із покладеними завданнями. Їм вдалося передати майже всі об’єкти у власність громад, та збалансувати районний бюджет до кінця року, що дозволить виплачувати заробітну плату працівникам.

Керівники району запевняють, що зараз часто виникає проблема із автобусним сполученням між громадами. Тож серед повноважень районних рад має бути координація цих питань. Те саме стосується проблем екології, зокрема у сфері поводження із твердими побутовими відходами та підтримки заповідників, адже деякі з них розташовані на території кількох громад. Не менше труднощів виникає у сфері охорони здоров’я, зокрема в частині підтримки закладів вторинної ланки медицини. Колишні ЦРЛ перейшли у власність громад, де вони розташовані. Часто бюджету цієї громади не вистачає на підтримку закладу, а з сусідніми домовитися не просто, тому необхідна координація та правові важелі впливу.

Також постає питання чисельності апарату райради. Сергій Струк запевняє, якщо функцій управління майном уже не буде, то для забезпечення діяльності ради необхідно до 10 працівників. Типову структуру варто затвердити й для ТГ, аби левова частка бюджету не спрямовувалася на утримання працівників.

Щодо джерел фінансування, то серед можливих варіантів керівники району бачать: визначення відсотку від ПДФО, або ж субвенція із держбюджету.
25.05.2021 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter