У центрі Черкас пройшла акція протесту афганців, які вимагали знайти вандалів, що пошкодили меморіальний комплекс

В обласному центрі, біля меморіального комплексу загиблим радянським бійцям в Афганістані та в інших локальних конфліктах, відбулася протестна акція колишніх військовослужбовців. Про це інформує Голос України.

У центрі Черкас пройшла акція протесту афганців, які вимагали знайти вандалів, що пошкодили меморіальний комплекс


Причиною обурення членів обласної Спілки ветеранів Афганістану став акт вандалізму, що стався нещодавно на меморіалі. Пам’ятну плиту, встановлену на спомин про загиблих воїнів-земляків, учасників чехословацьких подій 1968 року, невідомі облили червоною фарбою, а деякі таблички з прізвищами афганців пошкодили. Згодом з’явилася петиція представників обласного осередку Національного корпусу з пропозицією демонтувати пам’ятний знак учасникам операції «Дунай», котра, нагадали націоналісти, була окупаційною й призвела до загибелі мирних жителів Праги.

Ветерани афганської війни зажадали від правоохоронців знайти і покарати зловмисників. Водночас звернулися із проханням до влади виділити бюджетні кошти й добудувати меморіальний комплекс, де викарбовано 98 прізвищ уродженців Черкащини, котрі загинули далеко від рідного дому.

Довідково

Пам’ятник афганцям встановлено у центрі Черкас 1989 року. В основі композиції — символічне зображення вибуху. На краю вирви — викувані з чорного металу мальви та викарбувані на граніті проникливі рядки з вірша Василя Симоненка

«А якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі...». Цілісна, глибоко продумана меморіальна композиція загиблим на «чужій війні», вважається однією з кращих в Україні серед пам’ятних знаків «воїнам-інтернаціоналістам».

У 2016-му в керівництва Спілки ветеранів Афганістану виникла ідея розширити меморіал і навіть побудувати музей. З міського бюджету тоді виділили 1 млн 200 тис. грн, і з одного боку комплексу з’явилася цегляна стіна, а з другого, всупереч протестам патріотично налаштованих жителів Черкас, — православна каплиця Московського патріархату. На цьому будівництво, що призвело до порушення цілісного задуму меморіалу, припинилося.

Чи знову необхідно виділяти бюджетні кошти на впорядкування пам’ятного місця — це питання вирішуватимуть депутати міської та обласної ради.
06.04.2021 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter