Комісія з питань охорони здоров'я Черкаської облради погодила зміни до бюджету на 2021 рік

За інформацією Черкаської облради, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Журба 16 лютого провела її засідання, на якому розглянуто питання, що подано до порядку денного сесії обласної ради. У роботі постійної комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко, заступники голови обласної ради Володимир Доманський і Сергій Лісовий.
Комісія з питань охорони здоров'я Черкаської облради погодила зміни до бюджету на 2021 рік

На початку члени комісії заслухали звіт заступника директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Тетяни Митюк про виконання обласного бюджету Черкаської області за 2020 рік. Вона зазначила, що загальні доходи обласного бюджету склали 3,5 млрд. грн, в тому числі власних – 1, 3 млрд. грн., субвенція з держбюджету – 2,2 млрд. Отримано доходів загального фонду –1,9 млрд, що становить 99% до визначених завдань. Недоотримано біля 10 млн гривень. Водночас забезпечено приріст надходжень проти 2019 року на 8%, що становить 79 млн гривень.

Видатки у 2020 році тотожні доходам і забезпечені у повних обсягах. Заборгованостей із будь-яких статей немає.

Що стосується галузі охорони здоров’я, на її фінансування у 2020 році спрямовано 648 млн гривень. Враховуючи, що торік тривало реформування медичних закладів, на повному утриманні обласного бюджету залишилося 11 установ охорони здоров’я, решта 13 – уклали договори на фінансування своїх послуг з Національною службою охорони здоров’я України. Разом з тим, з обласного бюджету оплачуються електроенергія, комунальні послуги та окремі обласні програми. Наприклад, для забезпечення ліками хворих на цукровий і нецукровий діабет, трансплантології органів тощо.

У 2020 році було також виділено 7,8 млн гривень на покращення матеріально-технічного стану районних і міських лікарень, а 3,5 млн гривень профінансовано на ремонти приймальних відділень в опорних лікарнях госпітальних округів та інше.

Далі члени комісії погодили внесення змін до обласного бюджету Черкаської області на 2021 рік. В основному вони стосуються Департаменту будівництва облдержадміністрації – головного розпорядника коштів, - щодо використання субвенції з Державного бюджету, а саме: на будівництво Будинку культури в м. Канів по вул. Енергетиків під Шевченківський культурний центр та капітальний ремонт вул. Енергетиків та вул. Шевченка у м. Канів; субвенції на будівництво дитсадка у м. Черкаси, а також субвенції на здійснення заходів щодо розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Зміни передбачають введення субвенцій з місцевих бюджетів на співфінансування робіт з будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини, капітальних ремонтів діючих амбулаторій, придбання обладнання та службового автотранспорту для них.

У ході обговорення проєкту Програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2021 рік у членів комісії виникла низка зауважень і пропозицій, а саме щодо розвитку трансплантації органів комунальними медичними підприємствами: обласною лікарнею, кардіоцентром і онкодиспансером. Але в цілому проєкт програми було рекомендовано до розгляду на пленарному засіданні сесії.

Підтримку депутатів знайшов і План реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021–2023 роки.

Наступними члени комісії розглянули питання, що перебували на контролі. Заслухано інформації директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслана Чикала про виконання двох обласних програм: комплексну програму «Турбота» на 2014-2020 роки та зайнятості населення Черкаської області на 2018­ - 2020 роки.

Врахувавши, що термін дії цих документів закінчився, члени комісії рекомендували зняти з контролю подальшу їх дію.

На завершення своєї роботи погоджено план роботи Черкаської обласної ради та план роботи постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення на 2021 рік.
17.02.2021 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter