Прокуратура: В ІТТ №2 Умані немає посади медика та відсутня кімната для побачень

Прокуратура: В ІТТ №2 Умані немає посади медика та відсутня кімната для побачень  Відповідно до Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями та Європейських пенітенціарних правил, ув’язнення та інші заходи, які ізолюють правопорушника від навколишнього світу, завдають йому страждань уже тому, що вони відбирають у нього право на самовизначення, оскільки позбавляють свободи. Тому, в’язнична система не повинна поглиблювати страждань, що випливають з такого становища.

З метою забезпечення дотримання прав ув’язнених в ізоляторі тимчасового тримання №2 Головного управління Національної поліції в Черкаській області, Уманською місцевою прокуратурою упродовж ІІ півріччя 2020 року систематично проводилися перевірки додержання вимог національного законодавства та міжнародних стандартів щодо створення належних умов тримання і матеріально-побутового забезпечення осіб, які утримуються у вказаній установі.

У ході проведених перевірок, зокрема і комплексної, зафіксовано порушення прав в’язнів на належну медичну допомогу та охорону здоров’я. Внаслідок відсутності у штатному розписі посади медичного працівника та реформування системи охорони здоров’я, мали випадки неприбуття бригади швидкої медичної допомоги для огляду осіб, які тривало голодують, що могло призвести до фатальних наслідків для їх здоров’я як під час голодного протесту, так і після.

Також, в ІТТ № 2 відсутня кімната для побачень, внаслідок чого не реалізовується право затриманих осіб на побачення.

Обладнання кімнат слідчих і адвокатів не відповідає вимогам Положення про кімнати для проведення слідчих дій та інших заходів в органах і підрозділах Міністерства внутрішніх справ України.

У ході перевірки виявлено й інші порушення конституційних прав в’язнів.
29.01.2021 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter