Черкаські рятувальники закликають людей дотримуватися техніки безпеки, перебуваючи на кризі

Черкаські рятувальники закликають людей дотримуватися техніки безпеки, перебуваючи на кризі Через мінливу погоду товщина криги, яка утворилася на Дніпрі, зменшується і стає все більш небезпечною. Утім, це не зупиняє любителів зимової риболовлі та ковзанки. Як інформують у міськраді Черкас, черкаські рятувальники вирішили нагадати про правила поведінки на льоду.

Кожного дня, за словами директора міської комунальної аварійно-рятувальної служби Сергія Микитченка, в Черкасах працює пересувний рятувальний пост. У його складі – чотири фахівці, він оснащений автотранспортними засобами та спеціальним спорядженням для порятунку людей. Пильнують за всією береговою лінією міста, довжина якої становить близько 14,5 кілометрів.

– Під час чергувань активно здійснюємо агітаційну та профілактичну роботу серед рибалок аматорів, проводимо роз’яснювальні бесіди про всі ризики на льоду та вручаємо пам’ятки про це, – говорить він. – Звісно, краще б взагалі утриматись від виходу на кригу або ж дотримуватися елементарних правил безпеки.

За його словами, цієї зими в Черкасах із крижаної води вдалося витягнути чотирьох потерпілих, одна людина, на жаль, загинула.

Отже, зверніть увагу на місця, де прихована найбільша небезпека:

– лід може бути не міцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;
– ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонкий;

Про товщину криги свідчить її колір. Лід блакитного кольору – найміцніший, білий колір означає удвічі меншу міцність, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду.

Безпечним лід на водоймах вважається при температурі повітря нижче 0°C:

– для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см,
– для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см із дистанцією в колоні по 4 особи 5 м.

Запам’ятайте:

*Якщо лід недостатньо міцний – необхідно припинити рух та повертатися своїми ж слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).

*Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

*У випадку масового переходу через водний об’єкт необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

*Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати та бігати по кризі, скупчуватись великими групами. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної!

*Кожен рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці та з вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.

*Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, потребує зібраності й виваженості в діях. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу тощо або киньте мотузку, зв’язані паски тощо.
27.01.2021 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter