Фасад Черкаського Художнього музею віднині має оригінальну підсвітку

Черкаський художній музей засяв по-новому. На його фасаді з’явилась сучасна підсвітка, яка вмикається увечері. Про це інформує Прочерк.

Фасад Черкаського Художнього музею віднині має оригінальну підсвітку


Про це повідомила директорка музею Ольга Гладун.

За її словами, ідея так освітити будівлю виникла ще в 2012 році.

"Ми своїми силами трішки заробили грошей, домовились із фірмою, навіть вже був перший невеликий проект. Це нормальна практика, коли стара частина міста, а Хрещатик такою і є, буде підсвіченою. Але на той момент нам не вдалося це зробити", – розповідає Ольга Гладун.

Додає, що спочатку із встановленням підсвітки виникали проблеми, оскільки будівля художнього музею є архітектурною цінністю міста Черкаси, тому, як повідомляв, департамент архітектури та містобудування, на неї не можна нічого було додавати. Фасад мав бути збережений у первозданному вигляді.

Однак пізніше можливість установити підсвітку з’явилась. Зроблено все за кошти Черкаської міської ради, тому що підсвітка належить до програми, яка передбачає освітлення будинків історичної вулиці Хрещатик. Таку практику наразі застосовують і в Європі.

"Дизайн підсвітки – це ідея фірми, яка робила її. Вона має різні програми, повністю надсучасна. Підсвітка може бути якою хочеш, світитися будь-якими кольорами та з різними ритмами: синьо-жовтий, яскравий, вишуканий, графічний, феєричний", – розповіла Ольга Гладун.

Підсвітка поки що працює в тестовому режимі. Автоматично включається вночі та вимикається вранці.
24.12.2020 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter