У Черкаській єпархії УПЦ МП засновано Єпархіальний суд

У Черкаській єпархії УПЦ МП засновано Єпархіальний суд Як інформують у Черкаській єпархії УПЦ МП, розпорядженням керуючого Черкаською єпархією архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія 21 грудня 2020 року засновано церковний Єпархіальний суд Черкаської єпархії.

Єпархіальний суд буде розглядати:

• щодо кліриків – справи за обвинуваченням у вчиненні церковних правопорушень, які тягнуть за собою канонічні заборони (покарання) у вигляді звільнення з посади, звільнення за штат, тимчасової або довічної заборони у священнослужінні, позбавлення священного сану, відлучення від Церкви;
• щодо мирян, які відносяться до розряду церковно-посадових осіб, а також ченців – справи за обвинуваченням у вчиненні церковних правопорушень, які тягнуть за собою канонічні заборони (покарання) у вигляді звільнення з посади, тимчасового відлучення від церковного спілкування або відлучення від Церкви;
• інші справи, які на розсуд єпархіального архієрея вимагають дослідження, включаючи справи по найбільш істотним суперечкам і розбіжностям між кліриками.

Єпархіальний суд складатиметься з п'яти суддів у священному сані. Голову, заступника голови та секретаря Єпархіального суду, згідно, з церковним Статутом, призначив архієпископ Феодосій. Решту суддів Єпархіального суду буде обрано єпархіальним зібранням за поданням єпархіального архієрея.

Термін повноважень суддів Єпархіального суду – три роки, з можливістю перепризначення або переобрання на новий термін (без обмеження числа переобрань). Всі судді єпархіального суду перед вступом на посаду складуть присягу на найближчих Єпархіальних зборах Черкаської єпархії.

Головою Єпархіального суду Черкаської єпархії призначено протоієрея Димитрія Ярославовича Іванусу.
23.12.2020 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter