Ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанували в Черкасах

Ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції вшанували в обласному центрі. Честь людям, які ціною власного здоров’я та життя, рятували від ядерного лиха у 1986-му, віддали обласні та міські владці. Про це інформують у Черкаській ОДА.
Ліквідаторів аварії на ЧАЕС вшанували в Черкасах

За загиблими провели молебень та поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю», що у Соборному сквері. Шану жертві ліквідаторів віддала заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

Черкаська область сьогодні посідає п’яте місце в Україні за кількістю проживаючих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На сьогодні їх в області близько 96 тисяч. З них осіб з інвалідністю – 6,5 тис. громадян, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – 7,6 тисяч, дітей, віднесених до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 11,7 тисяч.

Найчисельнішими залишаються м. Канів, Звенигородський, Катеринопільський та Тальнівський райони. Це ті райони, де до 2015 року налічувалася найбільша кількість населених пунктів, віднесених до зони посиленого радіоекологічного контролю.

З 2015 року в області залишилося лише 3 населених пункти, які визнані зонами добровільного гарантованого відселення – це села Княжа та Чичиркозівка Звенигородського району та хутір Петрівська Буда Лисянського району.
14.12.2020 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter